bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 29 stycznia 2018
  • wyświetleń: 7566

[ZDJĘCIA] Wypadek samochodowy na Daszyńskiego. Jedna osoba poważnie ranna!

Dziś około godziny 9.40 na ulicy Daszyńskiego w Komorowicach Krakowskich doszło do poważnego wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i samochodu terenowego.

Wypadek miał miejsce w rejonie skrzyżowania ulicy Daszyńskiego z ulicą Szwoleżerów i ulicą Stażystów. Jak wynika ze wstępnych informacji, 19-letnia kierująca samochodem terenowym Daihatsu wyjeżdżała spod sklepu na ulicę Daszyńskiego w stronę Bestwińskiej. Najprawdopodobniej chciała zdążyć przed nadjeżdżająca od strony Bestwiny ciężarówka i zbyt mocno przyśpieszyła. Gdy samochód znalazł się już na pasie ruchu, zawadził o krawężnik i zjechał na przeciwległy pas, wprost pod samochód ciężarowy. Doszło do czołowego zdarzenia.

Siła uderzenia była potężna. 17-letnia pasażerka Daihatsu odniosła poważne obrażenia ciała i trafiła do szpitala. Sprawczyni wypadku z lekkimi obrażeniami trafiła do placówki medycznej na profilaktyczne badania. 32-letniemu kierowcy samochodu ciężarowego i pasażerowi siedzącemu na tylnej kanapie Daihatsu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali sprawczyni prawo jazdy.

Jak ustalił portal Bielskie Drogi, podróżujący samochodem terenowym nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. To w dużej mierze mogło wpłynąć na obrażenia młodych uczestników wypadku, którzy w dniu jutrzejszym mieli jechać na swoją studniówkę.

Ulica Daszyńskiego była zablokowana przez około dwie godziny. Policjanci wstępnie zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy i ustalają szczegółowy przebieg wydarzeń.

Wypadek samochodowy na Daszyńskiego · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.