bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 lutego 2018
  • wyświetleń: 3540

Samochód wjechał w kulig, ranne dziecko. Ucierpiał też jeden z koni

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17:20 na ul. Zawodzie w Szczyrku. Do szpitala trafił 8-letni chłopczyk, a jeden z koni ciągnących sanie wymagał interwencji weterynarza.

Wszystko działo się na wąskiej zaśnieżonej drodze, która ze względu na niskie natężenie ruchu jest wykorzystywana do kuligów. Kierujący Volkswagenem Polo widząc, że zbliża się do niego zaprzęg konny rozpoczął hamowanie. Samochód wpadł w poślizg i uderzył w konia, który ciągnął duże sanie. Siła uderzenia przesunęła większe sanie, które cofnęły się uderzając w sanki przypięte z tyłu. Na małych sankach siedział 8-latek. Chłopiec trafił do szpitala, ale na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Koń trafił pod opiekę lekarza weterynarii.

Na miejscu zdarzenia interweniowały dwa patrole policji, cztery zastępy straży pożarnej, oraz zespół pogotowia ratunkowego. Uczestnicy zdarzenia byli byli trzeźwi. Po dokładnej analizie zdarzenia i ustaleniu obrażeń poszkodowanego dziecka, patrol drogówki ukarał kierowcę Volkswagena Polo mandatem karnym.

Samochód wjechał w kulig, ranne dziecko
fot. Policja

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.