bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 17 lutego 2018
  • wyświetleń: 5393

[ZDJĘCIA] Potrącenie starszej kobiety przez autobus MZK na Piastowskiej

Do zdarzenia doszło około godziny 10:10 na ul. Piastowskiej w rejonie skrzyżowania z ulicą Wita Stwosza. Kierowca autobusu MZK potrącił starszą kobietę, która z poważnymi obrażeniami trafiła do szpitala.

Z ustaleń policji wynika, że 34-letni kierujący autobusem miejskim marki Solaris, potrącił 82-letnią kobietę, która prawidłowo przechodziła przez jezdnię na przejściu dla pieszych. Kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy do czasu wyjaśnienia sprawy.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy. Policjanci z bielskiej drogówki sporządzili dokładną dokumentację, wykonali zdjęcia i zabezpieczyli monitoring okolicznych firm. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie, a wszystkie dowody będą niezbędne do dalszych opinii w sprawie. Ostateczny wyrok w kwestii winy podejmie sąd po wcześniejszej opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego.

W czasie działań służb na miejscu zdarzenia ruch obywał się wahadłowo przez blisko dwie godziny. Kierowcy jadący w tym czasie ulicą Piastowską, musieli liczyć się z utrudnieniami. W działaniach brały udział dwa zastępy straży pożarnej z JRG-1 w Bielsku-Białej, dwa patrole policji i zespół Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

Potrącenie starszej kobiety przez autobus MZK na Piastowskiej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.