bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 15 marca 2018
  • wyświetleń: 3009

[ZDJĘCIA] Wypadek na pasach przy Partyzantów, trzy osoby w szpitalu!

Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło około godziny 19:30 na ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej, w rejonie przejścia dla pieszych przy ulicy Fabrycznej. Trzy osoby, w tym dziecko, trafiły do szpitala. Sprawca zdarzenia doznał poważnych obrażeń.

Czynności na miejscu zakończyły się około godziny 21:00. Sprawcą zdarzenia okazał się 85-letni mężczyzna, który jadąc Toyotą w stronę Szczyrku najechał na tył Renault Clio prowadzonego przez 39-letnią kobietę. Wszyscy uczestnicy trafili do szpitala (sprawca i kobieta z dzieckiem podróżująca Renault). Policjanci już na wstępnym etapie czynności zakwalifikowali zdarzenie jako wypadek drogowy. Obrażenia sprawcy, zważywszy na jego wiek, są stosunkowo groźne. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Ze wstępnych informacji wynika, że pozostali uczestnicy wypadku, w tym dziecko, nie odnieśli poważnych obrażeń i po badaniach zostaną zwolnieni do domu. Dalsze czynności w sprawie prowadzi bielska drogówka.

W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, dwie załogi pogotowia ratunkowego i trzy patrole policji. Przez blisko godzinę ruch ulicą Partyzantów w obu kierunkach obywał się jednym pasem ruchu. Z relacji świadków wynika, że starszy mężczyzna w ogóle nie zauważył stojącego przed przejściem samochodu i bez hamowania najechał na jego tył. Przez przejście przechodziła grupa biegaczy w odblaskowych strojach. Na szczęście zdążyli odskoczyć.

Przejście dla pieszych przy ul. Partyzantów w rejonie skrzyżowania z ulicą Fabryczną należy do jednego z najniebezpieczniejszych miejsc na lokalnych drogach. Początkiem tego roku właśnie w tym miejscu doszło do groźnego w skutkach wypadku, gdzie został potrącony 23-letni Dennis Silnicki.

Przypominamy, że w najbliższą niedzielę odbędzie się turniej unihokeja i piknik rodzinny w Szkole Podstawowej nr 37 w Bielsku-Białej.Dochód z imprezy w całości zostanie przeznaczony na rehabilitację poszkodowanego Dennisa. Szczegóły tutaj.Wypadek na pasach przy Partyzantów, trzy osoby w szpitalu · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.