bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 28 marca 2018
  • wyświetleń: 7704

[ZDJĘCIA] Eksperyment procesowy w związku z potrąceniem Dennisa Silnickiego

W środę wieczorem na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej odbył się eksperyment procesowy w związku z potrąceniem Dennisa Silnickiego. Do tego poważnego wypadku doszło 6 stycznia w godzinach wczesnoporannych. Kierowca, który potrącił młodego mężczyznę oddalił się z miejsca zdarzania. W toku policyjnych czynności ustalono kim jest i jakim pojazdem się poruszał w momencie wypadku. Policjanci wkroczyli na jego posesję 23 stycznia. 51-letni mężczyzna został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

Jak udało się nam dowiedzieć, śledztwo w tej sprawie jest na etapie postępowania przygotowawczego. Eksperyment to specyficzna czynność dowodowa, która jest podejmowana wówczas, gdy na jej podstawie można ustalić istotne okoliczności dla sprawy. Eksperyment procesowy uważany jest za czynność niepowtarzalną, w związku z czym z jego przebiegu został sporządzony protokół i materiał filmowy. W czynnościach uczestniczyła rodzina potrąconego Dennisa wraz z pełnomocnikami, obrońcy kierowcy Land Rovera, policjanci wykonujący w dniu wypadku czynności, prokurator, biegły i protokolant.

W przypadku badania sprawy zaistniałego wypadku samochodowego, takie doświadczenie może mieć istotny wpływ na odpowiedzialność kierowcy i pieszego. W czasie eksperymentu procesowego ulica Partyzantów była częściowo wyłączona z ruchu kołowego. Kierowcy podróżujący w stronę Szczyrku zostali skierowani na objazdy ulicami Olszówki i Partyzantów. Obeszło się bez większych korków.

23-letni Dennis Silnicki w dalszym ciągu pozostaje nieprzytomny. Jego stan jest poważny. Aktualnie znajduje się on w placówce opiekuńczej, w której zapewnioną ma odpowiednią opiekę i niezbędne zabiegi. Opieka ta wymaga jednak sporego nakładu finansowego. Miesięczny koszt pobytu w specjalistycznym ośrodku to koszt rzędu nawet 10 tysięcy złotych. W minionych tygodniach obyło się wiele akcji charytatywnych, z których dochód był przeznaczony na zapewnienie rodzinie środków niezbędnych do opieki nad ciężko rannym chłopakiem. W dalszym ciągu można pomóc w zbiórce funduszy. Szczegóły pod adresem: https://www.facebook.com/PomozObudzicDennisa/

Eksperyment procesowy w związku z potrąceniem Dennisa Silnickiego · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.