bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 9 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 6287

[ZDJĘCIA] Nie zauważył zwężenia i staranował robotników na S-52

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło około godziny 9:30 na drodze S-52 w Bielsku-Białej. Tuż za Węzłem Komorowice na jezdni w stronę Cieszyna, samochód dostawczy wjechał w robotników wykonujących prace porządkowe na prawym pasie ruchu.

Zwężenie zostało ustawione około godziny 8:00. Pracownicy zajmowali się czyszczeniem przepustów wodnych i pobocza. Oznakowanie budziło spore wątpliwości ponieważ na znaku ustawionym około 500 metrów przed pasem wyłączonym z ruchu widniał znak z informacją, że zwężenie rozpoczyna się za dopiero za 5 kilometrów.

Kierowca dostawczego Renault Master najprawdopodobniej nie zauważył, że prawy pas ruchu jest zablokowany. Nie zdążył wyhamować i zmienić pasa ruchu na lewy. Samochód wbił się przyczepę zabezpieczającą prace drogowe i poważnie ranił jednego z pracowników.

Mężczyzna z groźnymi obrażeniami głowy, rąk i klatki piersiowej, trafił do szpitala. Do karetki wszedł o własnych siłach. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego. Dokładna kwalifikacja zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń poszkodowanego.

W miejscu zdarzenia w dalszym ciągu występują utrudnienia w ruchu, które mogą potrwać do godziny 12:00 (stan na godzinę 11:15).

Nie zauważył zwężenia i staranował robotników na S-52 · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.