bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 10 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 8503

Potężna kraksa w Kozach. 17-latek bez uprawnień wyprzedzał na zakazie

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj, około godziny 16:50 w Kozach, na ulicy Krakowskiej. Niepełnoletni kierowca Alfy Romeo wyprzedzał inne samochody na wzniesieniu, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem i zderzył się z jadącym w przeciwnym kierunku Oplem. Okazuje się, że to nie pierwszy raz, gdy ten sam 17-latek bez prawa jazdy doprowadził do zdarzenia.

Z relacji poszkodowanego kierowcy wynika, że 17-letni kierowca Alfy Romeo jadąc w stronę Bujakowa wyprzedzał kolumnę pojazdów w miejscu gdzie jest to zabronione. Gdy próbował wrócić na swój pas wpadł w poślizg i doprowadził do zderzenia z Oplem Vectrą kierowanym przez 33-letniego mieszkańca Kóz.

W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Obaj mężczyźni zostali przekazani załodze pogotowia ratunkowego. W szpitalu okazało się, że nie doznali obrażeń ciała zagrażających życiu. Jak informuje podisnp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej: - zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję drogową i zakończono postępowaniem mandatowym. Sprawca otrzymał dwa mandaty karne po 500 złotych (jeden za spowodowanie kolizji, drugi za jazdę bez uprawnień - przyp. red.).

Dotarły do nas sygnały, że to nie pierwsze zdarzenie drogowe z udziałem 17-letniego mieszkańca Bujakowa, który jeździ samochodem bez uprawnień. Te nieoficjalne doniesienia potwierdziła nam policja. Młodzieniec znalazł się policyjnych kartotekach 12 listopada 2017 roku. 16-letni wówczas kierowca został zatrzymany przez policjantów w Porąbce. Został wtedy ukarany za jazdę bez uprawnień. Otrzymał mandat wysokości 500 złotych.

Potężna kraksa w Kozach
fot. czytelnik

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.