bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 12 maja 2018
  • wyświetleń: 17652

[ZDJĘCIA] Demolka na targowisku przy Lompy. Jedna osoba została groźnie ranna!

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło w sobotę, 12 maja około godziny 13:00 na terenie targowiska przy ul. Lompy w Bielsku-Białej. Kierowca Forda Transita stracił panowanie nad samochodem i taranując wszystko po drodze potrącił kobietę.

Ze wstępnych ustaleń portalu Bielskie Drogi wynika, że starszy mężczyzna będący sprzedawcą na targowisku, zakończył handel i zamierzał opuścić teren placu targowego. Z relacji świadków wynika, że pewnym momencie gwałtownie ruszył do przodu uderzając w stragan i zaparkowanego dostawczego Renault Master. Mężczyzna załączył bieg wsteczny i z impetem ruszył do tyłu. Pojazd cofając potrącił kobietę, staranował banery reklamowe i z dużą siłą uderzył w betonowe schody.

Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Potrącona kobieta trafiła do szpitala z podejrzeniem groźnych urazów. Policjanci ustalają dokładne okoliczności tego nietypowego zdarzenia.

Nieoficjalnie wiadomo, że kierowca mógł pomylić gaz z hamulcem. Jak wyjaśniają koledzy mężczyzny, pojazd jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów i kierowca nie do końca sobie radził z tą technologią. Już kiedyś doszło do podobnego incydentu, który na szczęście skończył się niegroźnie.

Demolka na targowisku przy Lompy · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.