bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 14 maja 2018
  • wyświetleń: 44447

[ZDJĘCIA] Półtora miliona złotych strat po wypadku na DK-81 w Drogomyślu!

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 14 maja około godziny 13:00 na trasie DK-81 w Drogomyślu. Samochód ciężarowy typu "Lohra" przewożący nowe samochody marki KIA, zderzył się z osobowym BMW i Audi. Ciężarówka przebiła bariery energochłonne, wpada do rowu i przewróciła się na bok.

Jak doszło do wypadku? Pojazd ciężarowy i samochód marki BMW, poruszały się w stronę Katowic. Jak udało nam się ustalić, kierowca BMW wykonał gwałtowny manewr zmiany pasa ruchu z lewego na prawy i uderzył w bok ciężarówki. Manewr ten był podyktowany chwilą nieuwagi. Na skrajni lewego pasa znajdował się samochód, którego kierowca oczekiwał na możliwość skrętu w lewo (na teren stacji BP i restauracji Kacze Pióro). Siła uderzenia wytrąciła ciężarówkę z toru jazdy. Po zderzeniu BMW zatrzymało się na barierach rozdzielających jezdnię. Zestaw przebił bariery, znalazła się na przeciwnym pasie ruchu, gdzie przewrócił się na bok i zderzył się samochodem marki Audi. Kierowca samochodu ciężarowego trafił do szpitala. Podobnie jak kierujący Audi. Życiu jednego jak i drugiego nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałym uczestnikom wypadku udzielano pomocy na miejscu.

Przez kilkanaście minut "Wiślanka" była całkowicie zablokowana w obu kierunkach. Około godziny 13:30 policjanci udrożnili ruch w kierunku Katowic. Nitka prowadząca w stronę Skoczowa była zablokowana przez kolejną godzinę. Około godziny 15:00 wykonano prowizoryczne zwężenie i ruch został poprowadzony jednym pasem w każdą stronę. Akcja usuwania skutków tego wypadku trwała do godziny 20:00. Wstępne straty szacowane są na około półtora miliona złotych.

Moment wypadku został zarejstrowany na filmie wideo - kliknij tutaj.

Półtora miliona złotych strat po wypadku na DK-81 w Drogomyślu · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.