bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 maja 2018
  • wyświetleń: 6541

[ZDJĘCIA] Trzy niesprawne autokary miały zawieźć dzieci na wycieczkę. Policjanci zakazali dalszej jazdy.

Grupa ponad 100 uczniów jednej z bielskich szkół, miała dziś opóźniony wyjazd na wycieczkę szkolną. Trzy pojazdy podstawione przez przewoźnika, okazały się niezdatne do jazdy.Przewoźnik odmówił kontynuacji zlecenia i zostawił organizatorów "na lodzie".

Reklama

Tuż po godzinie 5:00 na dolnej płycie dworca PKS w Bielsku-Białej pojawiły się dwa autokary i bus. Jak udało nam się dowiedzieć, organizatorzy wycieczki, kilka dni wcześniej zgłosili kontrolę pojazdów. Zgodnie z umową na miejscu pojawili się funkcjonariusze bielskiej drogówki, którzy ujawnili szereg uchybień. W jednym z autokarów ujawniono niesprawny układ hamulcowy (całkowicie rozszczelniony z dużym wyciekiem powietrza). Drugi autokar miał niesprawne oświetlenie, oraz awarię układu spryskiwaczy. Trzeci pojazd miał niesprawne oświetlenie oraz usterki w układzie elektrycznym. Wszystkie trzy pojazdy należące do jednego przewoźnika zostały wycofane z ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne. Przewoźnik odmówił kontynuacji zlecenia i podstawienia transportu zastępczego, po czym wyłączył swój telefon.

Tuż po godzinie 8:00 udało się nam skontaktować z właścicielem firmy transportowej z Zabłocia (pow. cieszyński). Mężczyzna odmówił komentarza w tej sprawie. Jak udało nam się dowiedzieć, organizator wycieczki rozważa wyciągnięcie konsekwencji prawnych od przewoźnika i zwrotu dodatkowo poniesionych kosztów związanych z podstawianiem niesprawnych autokarów i koniecznością organizowania transportu zastępczego.

Organizatorzy wycieczki na własną rękę zorganizowali inną firmę transportową. Kontrola przeprowadzona na terenie pow. żywieckiego, nie wykazała żadnych uchybień. Dzieci z ponad godzinnym opóźnieniem odjechały na wiosenny wypoczynek.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, na pisemny wniosek organizatora przejazdu lub przewoźnika, dokonują kontroli stanu technicznego autobusu oraz badają stan trzeźwości jego kierowcy. O tym jak zgłaszać kontrole, można się dowiedzieć tutaj.

Trzy niesprawne autokary miały zawieźć dzieci na wycieczkę · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.