bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 22 maja 2018
  • wyświetleń: 5854

[ZDJĘCIA] Nocne kraksa na Żywieckiej. Kierowca pijany, pasażerowie uciekli

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 maja około godziny 3:00 na ulicy Żywickiej w Bielsku-Białej. Na wysokości Hotelu Ibis Styles, samochód osobowy uderzył w wysepkę rozdzielającą pasy ruchu. Pasażerowie uciekli. Kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu.

Policjanci z bielskiej drogówki ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Z relacji świadków, którzy wiedzieli moment zdarzenia wynika, żeVolkswagen Golf poruszał się z ogromną prędkością od strony Mikuszowic. Na wysokości skrzyżowania z al. Bora Komorowskiego kierowca utracił nad nim panowanie, wpadł w poślizg i uderzył w wysepkę rozdzielającą kierunki jazdy. Siła uderzenia była tak duża, że pojazd zatrzymał się dopiero ok. 180 metrów od skrzyżowania. Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych. Z samochodu odpadło wiele elementów, które były porozrzucane w dużej odległości.

Świadkowie widzieli dwie osoby, które uciekają z rozbitego pojazdu. Młody mężczyzna w wieku około 20 lat pozostał na miejscu zdarzenia. Odniósł obrażenia ciała i trafiła do szpitala. Wyraźnie było czuć od niego alkohol, ale ze względu na stan zdrowia nie został przebadany ręcznym alkomatem. W szpitalu zostanie mu pobrana krew do analizy zawartości alkoholu i innych środków odurzających. Młody mężczyzna przyznał się do prowadzenia pojazdu w chwili zdarzenia.

Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności zmierzające do ujawnienia pozostałych uczestników krasy, jak i ustalenia jej dokładnego przebiegu. Pojazd zostanie odholowany przez pomoc drogą na policyjny parking, gdzie w razie potrzeby zostanie poddany szczegółowym oględzinom z udziałem biegłych i techników kryminalistyki. Utrudnienia w ruchu na ul. Żywieckiej mogą potrwać do godziny 5:30.

Nocne kraksa na Żywieckiej · fot. Bielskie Drogi

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.