bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 29 maja 2018
  • wyświetleń: 5713

[ZDJĘCIA] Piękny klasyczny Mercedes Mercedes-Benz SL350 w ogniu. Zapalił się podczas jazdy

Do zdarzenia doszło we wtorek, 29 maja około godziny 9:00 w Bielsku-Białej przy ulicy Cieszyńskiej. Strażacy interweniowali w związku z pożarem samochodu osobowego.

Mercedes-Benz SL R107 produkowany w latach 1971-1980, zapalił się w trakcie jazdy. Zdarzenie miało miejsce w rejonie granicy Bielska-Białej z Jaworzem. Początkowo ogień próbował ugasić kierowca i świadkowie za pomocą podręcznych gaśnic, ale płomienie były zbyt duże. Z pożarem poradzili sobie dopiero strażacy z pobliskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ul. Wapienickiej.

Mimo podjęcia próby gaszenia i późniejszej błyskawicznej reakcji strażaków, nie udało się uniknąć dużych strat. Doszczętnie spłonął silnik wraz częścią karoserii i deski rozdzielczej. Klasyczny roadster przed pożarem wart był ponad 100 000 złotych, a jego cena z roku na rok wzrastała. Nie wiadomo czy właściciel będzie próbował odbudować pojazd, ponieważ ceny części do tych modeli mogą przyprawiać o zawrót głowy.

Piękny klasyczny Mercedes Mercedes-Benz SL350 w ogniu · fot. czytelnik Bartek

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.