bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2930

[ZDJĘCIA] Kto tu ma pierwszeństwo?

Dziś nad ranem przy ul. Halentówka w Mazańcowicach doszło do drobnej kolizji. Uszkodzenia na samochodach były powierzchowne, więc panowie wymienili się numerami telefonów i umówili się na wieczorne spisanie oświadczeń. Dostaliśmy zarys tej sytuacji z pytaniem kto zawinił.

Okazuje się, że na skrzyżowaniu z ul. Albatrosów (najprawdopodobniej, ponieważ z mapy ciężko się wyznać) z wszystkich trzech stron widnieją znaki D-1 "Jesteś na drodze z pierwszeństwem". Wprawdzie pod spodem są tablice pomocnicze, które mają przybliżyć kierowcy układ skrzyżowania, ale ewidentnie coś tutaj jest nie tak. Kto w takim razie odpowiada za kolizję? Wszystko wskazuje na to, że zarządca drogi.

Około godziny 10:30 na to miejsce pojechali funkcjonariusze WRD z Bielska-Białej, którzy będą interweniować u zarządcy drogi. W Google Maps widnieją zdjęcia z 2013 roku, gdzie na dojeździe do ul. Halentówka znajduje się znak STOP, którego dziś ewidentnie brakuje.

Dokładna lokalizacja tego skrzyżowania:
https://goo.gl/maps/xcsDa1C97Au

Kto tu ma pierwszeństwo · fot. Bielskie Drogi

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.