bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 5 lipca 2018
  • wyświetleń: 6769

[ZDJĘCIA] Zderzenie motocyklisty, osobówki i ciężarówki na krajówce

Do zdarzenia doszło na trasie DK-1 w czwartek, 5 lipca około godziny 18:00 w rejonie skrzyżowania z ulicą Wodną w Czechowicach-Dziedzicach. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratownicze.

Ze wstępnych ustaleń portalu Bielskie Drogi wynika, że motocyklista jadący w stronę Bielska-Białej, który jak wynika z relacji świadków poruszał się z dużą prędkością między samochodami jadącymi w tym samym kierunku, utracił panowanie nad maszyną i przewrócił się na jezdnię. Kierowca upadł tuż przed maskę Skody Fabii. Kobieta podróżująca tym samochodem, chcąc uniknąć najechania na sunącego środkiem drogi motocyklistę, odbiła i uderzyła w bok samochodu ciężarowego znajdującego się na sąsiednim pasie.

Mężczyźnie, który poruszał się motocyklem została udzielona pomoc medyczna. Był przytomny, komunikatywny i poruszał się o własnych siłach, więc wstępnie można przyjąć, że nic groźnego mu się nie stało. Czynności na drodze trwały do godziny 19:10 i przez ten czas kierowcy jadący w stronę Bielska-Białej musieli liczyć się ze sporymi utrudnieniami na tym fragmencie krajowej jedynki.

Z nieoficjalnych informacji portalu Bielskie Drogi wynikało, że motocyklista nigdy nie posiadał uprawnień, które pozwalają mu na jazdę tego typu jednośladem. Te doniesienia tuż po godzinie 20-tej potwierdziła podinsp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej. Jak się okazało 28-letni motocyklista z Pszczyny został ukarany za brak prawa jazdy mandatem w kwocie 500 złotych. Policjanci ukarali go jeszcze jednym mandatem za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Mandat za to wykroczenie to również 500 złotych.

Zderzenie motocyklisty, osobówki i ciężarówki na krajówce · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.