bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 21 lipca 2018
  • wyświetleń: 25551

[ZDJĘCIA] Wypadek motocyklowy na S-1 w Bielsku-Białej

Do zdarzenia doszło w sobotę, 21 lipca około godziny 19:00 na trasie S-1 w Bielsku-Białej. Na tzw. "zakręcie idiotów" na jezdni w stronę Żywca, motocyklista podróżujący z pasażerem wypadł z drogi i uderzył w bariery energochłonne.

Reklama

Policjanci z bielskiej drogówki ustalają dokładne okoliczności tego wypadku. Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że dwa motocykle poruszały się w stronę Żywca. Kierowca jednośladu jadący z tyłu jechał razem z pasażerem. Z relacji świadków wynika, że nie jechali oni agresywnie czy brawurowo. Dojeżdżając do zakrętu najprawdopodobniej w ogóle go nie zauważyli. Motocyklista jadący sam jako pierwszy zdołał "złożyć się w zakręt" i opanować sytuację. Jadący za nim duet nie miał szans - z dużą siłą uderzyli w bariery energochłonne. Motocykl marki Kawasaki odbił się od barierek energochłonnych i zatrzymał się na pasie awaryjnym kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia.

W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby. Na miejscu przez kilkadziesiąt minut trwały działania ratownicze.Obaj mężczyźni odnieśli obrażenia ciała i trafili do szpitala. Stan jednego z nich był określany przez ratowników jako poważny. Droga w stronę Żywca była całkowicie nieprzejezdna przez około godzinę. Później udrożniono jeden pas ruchu. Rozbity motocykl został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

Z relacji czytelników i ustaleń naszego portalu wynika, że na tym zakręcie doszło do pięćdziesięciu pięciu zdarzeń drogowych od początku 2018 roku.

Wypadek motocyklowy na S-1 w Bielsku-Białej · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.