bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 8709

[FOTO] Groźny wypadek motocyklowy pod Salmopolem w Wiśle

Do zdarzenia doszło w czwartek, 2 lipca około godziny 20:00 na ulicy Wiślańskiej w Wiśle Malince. Na łuku drogi motocyklista zderzył się z samochodem terenowym. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Ze wstępnych ustaleń portalu Bielskie Drogi wynika, że trzech motocyklistów poruszało się od strony przeł. Salmopolskiej w stronę Wisły. W pewnym momencie na prawym łuku, jadący Hondą jako pierwszy motocyklista utracił panowanie nad maszyną, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z Nissanem X-Trail. Siła uderzenia była potężna.

Ze względu na nieprecyzyjną lokalizację wypadku, interweniowały służby ratunkowe z powiatu cieszyńskiego i bielskiego. Zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu cieszyńskiego. Motocyklista w wieku około 30-lat trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała (złamania, podejrzenie obrażeń wewnętrznych). Ranna została również kierująca Nissanem. Ona również została przetransportowana do szpitala.

Trzej motocykliści przyjechali w góry "poszaleć".

Bielskie Drogi: - To doświadczony motocyklista?
Kolega rannego: - Tak, jeździmy też po torach.
BD: - To co on zrobił, że wypadł z tego łuku? Zakręt nie jest ostry.
KR: - Złożył się w winkiel i na wyjściu spanikował.
BD: - To chyba musiał grzać?
KR: - No po to my tu przyjechali.
BD: - Ile mógł jechać?
KR: - Myślę, że na pewno 70-80km/h. Popatrz, że Nissan ma koła prosto. Tak przyp**ił, że go przestawił.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego. W czasie czynności służb przez ponad godzinę droga była zablokowana. Po najważniejszych czynnościach wprowadzono ruch wahadłowy. Przełęcz Salmopol łącząca Szczyrk z Wisłą to newralgiczna droga w regionie. Kierowcy chcący objechać miejsce wypadku musieli nadłożyć około 50 kilometrów.

Groźny wypadek motocyklowy pod Salmopolem w Wiśle · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.