bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 7 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 10462

[UTRUDNIENIA] 75. Tour de Pologne w pow. bielskim

W dniach 7 i 8 sierpnia ulicami miasta i powiatu bielskiego przejedzie 75 wyścig kolarski „Tour de Pologne”, co spowoduje czasowe utrudnienia w ruchu drogowym, które miejscami mogą potrwać nawet do godziny 18.00. Wszystkim, którzy w tym czasie planują przemieszczać się po drogach naszego regionu proponujemy zapoznać się z poniższą informacją. Aż dwa etapy tegorocznego wyścigu „Tour de Pologne” przebiegają przez rejon miasta i powiatu bielskiego. W celu zapewnienia zawodnikom i kibicom bezpieczeństwa, niektóre ulice będą musiały zostać zamknięte dla ruchu częściowo lub całkowicie.

We wtorek 7 sierpnia odbędzie się IV etap wyścigu, gdzie peleton przejedzie z Jaworzna do Szczyrku. Po terenie powiatu bielskiego wyścig przebiega przez gminy: Wilamowice, Porąbka, Buczkowice, Szczyrk.Trasy głównego przejazdu wraz z drogami dochodzącymi zostaną trwale wyłączone z ruchu kołowego dnia 7 sierpnia br. od godziny 12:00 do godziny 17:00 z zastrzeżeniem, że ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejeździe kolumny wyścigu.

Trasa głównego przejazdu IV etapu TdP na terenie powiatu bielskiego:
- Zasole Bielańskie: ul. Piękna
- Wilamowice: ul. Jana III Sobieskiego, ul. Paderewskiego, ul. Starowiejska
- Hecznarowice: ul. Krakowska, ul. Św. Maksymiliana Kolbe
- Wyścig przejeżdża przez Kęty – Podlesie w kierunku Kobiernic
- Kobiernice: ul. Kęcka, ul. Tradycyjna, ul. Centralna, ul. Parkowa, ul. Korzonkiewicza, ul. Żywiecka (DW 948)
- Porąbka: ul. Bielska (DW 948), przez most nad rzeką Soła, ul. Rynek, ul. Żywiecka, ul. Łazki

Później wyścig wjeżdża na teren powiatu żywieckiego, by powrócić na teren powiatu bielskiego w miejscowości Rybarzowice i tak:
- Rybarzowice: ul. Beskidzka,
- Buczkowice: ul. Wyzwolenia, ul. Wiślańska
- Szczyrk: DW 942 ul. Beskidzka, ul. Myśliwska, ul. Salmopolska, ul.Wiślańska
- ul. Górska, ul. Wrzosowa

Trasa wyścigu przejeżdża przez Szczyrk do Wisły, a następnie wraca do Szczyrku gdzie na ul. Wrzosowej znajduje się meta IV etapu.Utrudnienia w ruchu będą także spowodowane Sport Mini Tour de Pologne oraz Sport Mini Tour de Pologne Cup. Z tego powodu w Szczyrku od godziny 10:00 zostaną wyłączne z ruchu ulice: Plac Św. Jakuba, Beskidzka, Górska, Wypoczynkowa, Wrzosowa

W środę 8 sierpnia odbędzie się V etap wyścigu Tour de Pologne, który biegnie z Wieliczki do Bielska-Białej.

Trasy głównego przejazdu wraz z drogami dochodzącymi zostaną trwale wyłączone z ruchu kołowego dnia 8 sierpnia br. od godziny 14:30 do godziny 17:00 z zastrzeżeniem, że ruch będzie sukcesywnie przywracany po przejeździe kolumny wyścigu.

Trasa głównego przejazdu V etapu na terenie Bielska-Białej przebiega ulicami:
- Górską (od strony Przełęczy Przegibek do Żywieckiej),
- Żywiecką (pomiędzy Górską a Bora Komorowskiego),
- Bora Komorowskiego,
- Andersa (od Partyzantów do Al. Armii Krajowej),
- Al. Armii Krajowej,
- Karbową,
- Kolistą,
- Gościnną.

Utrudnienia w ruchu będą także spowodowane Sport Mini Tour de Pologne oraz Sport Mini Tour de Pologne Cup. Z tego powodu w Bielsku-Białej od godziny 11:00 z ruchu zostaną wyłączone ulice: Al. Armii Krajowej (od ul. Gościnnej), Karbowa, Kolista (pomiędzy Karbową a Gościnną) oraz Gościnna.W związku z powyższym policja prosi, aby mieszkańcy chcący przemieszczać się po terenie Miasta w trakcie trwania wyścigu kolarskiego kierowali się na zewnętrzne obwodnice Miasta – drogi S-1 i S-52. Prosimy o omijanie ulic na trasie wyścigu i przyległych.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności, rozsądku oraz stosowanie się do poleceń osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

[UTRUDNIENIA] 75 · fot. Szymon Gruchalski, materiały organizatora

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.