bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 8 sierpnia 2018
  • 9 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 3841

[FOTO] Potrącenie rowerzysty na Waryńskiego. Cyklista po "kilku głębszych"

Do zdarzenia doszło w środę, 8 sierpnia około godziny 21:10 w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Waryńskiego nieopodal skrzyżowania z ulicą Ochodzką. Kierujący Oplem Astrą potrącił rowerzystę. Drugi mężczyzna, który brał udział w zdarzeniu nie został potrącony. Policyjne ustalenia rzucają nowe światło na sprawę.

Z ustaleń policjantów wynika, że 19-latek jadący Oplem Astrą najechał na tył 34-letniego rowerzysty. Młody mężczyzna tłumaczył, że został oślepiony przez pojazd jadący z przeciwnego kierunku. Rower posiadał wymagane przepisami oświetlenie. Drugi z rowerzystów nie miał bezpośredniego kontaktu z samochodem. Jak się okazuje jechał on przed potrąconym kolega i słysząc odgłosy kolizji, przewrócił się doznając obrażeń. Cykliści trafili do szpitala.

W toku policyjnych czynności ustalono, że potrącony mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego kolega znacznie więcej - wynik 1,5 promila. Na szczęście ich obrażenia nie były poważne. Z punktu widzenia przepisów zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Policjanci nałożyli trzy mandaty - rowerzyści za jazdę w stanie nietrzeźwości, a kierowca Opla za spowodowanie kolizji.

Potrącenie rowerzysty na Waryńskiego · fot. czytelnik

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.