bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 7 września 2018
  • wyświetleń: 7691

[FOTO] Przeładowany autobus z dziećmi. Ponad setka maluchów na pokładzie

W piątek, 7 września około godziny 16:00 u zbiegu ulic Krakowskiej i Lwowskiej w Bielsku-Białej, policjanci zatrzymali do kontroli autobus Mercedes-Benz O 407, który już na pierwszy rzut oka wyglądał na przeładowany. Policjantów zaalarmował jeden z kierowców, który poruszał się za autobusem i zauważył stojące dzieci.

Na pokładzie znajdowało się 105 dzieci, opiekunowie i nauczyciele. Maluchy wracały do jednej z bielskich szkół, z wycieczki w góry. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że pojazd jest przeznaczony do tzw. "transportu miejskiego" co w skrócie oznacza, że są przewidziane miejsca stojące.

Do redakcji portalu Bielskie Drogi trafiło wiele sygnałów od zaniepokojonych rodziców, którzy odbierali swoje pociechy i widzieli zaistniałą sytuację. Jak wyjaśnia podinsp. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej: - w autobusie znajdowały się o cztery osoby za dużo i kontrola zakończyła się pouczeniem.

Przeładowany autobus z dziećmi
fot. czytelnik


Przeładowany autobus z dziećmi
fot. czytelnik

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.