bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 13 września 2018
  • wyświetleń: 4278

[FOTO] W ziemi znaleziono pokaźny arsenał. Na miejscu działają saperzy. Trasa DK-81 jest nieprzejezdna!

Policjanci z Mikołowa zabezpieczyli teren, gdzie została znaleziony arsenał pochodzący prawdopodobnie z okresu II Wojny Światowej. Z ziemi wykopano 350 sztuk amunicji, a także hełmy, panzerfausty, karabiny, magazynki. Na miejscu do późnych godzin nocnych działali mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, straży pożarnej a także Patrol Saperski z Jednostki Wojskowej z Gliwic.

Niecodzienne znaleziska zostały ujawnione podczas wykonywania prac ziemnych. Na miejscu działali mundurowi z mikołowskiej policji, Państwowej Straży Pożarnej, jak również Patrol Saperski z Jednostki Wojskowej z Gliwic. W związku z zabezpieczeniem miejsca znaleziska nastąpiły utrudnienia w ruchu drogowym na DK-81. Droga była częściowo zablokowana od skrzyżowania przy sklepie Auchan, aż po zjazd na Tychy. Policjanci z drogówki kierowali ruchem na wyznaczone objazdy. Ze względów bezpieczeństwa z pobliskich domów ewakuowano mieszkańców. Odnaleziona amunicja została przekazana saperom wojskowym, którzy zajęli się ich neutralizacją.

W czwartek 13 września 2018 r. od około godz. 10:00 czynności związane z odnalezieniem materiałów będą kontynuowane. W związku z powyższym ruch drogowy będzie znacznie utrudniony. Ten sam odcinek „Wiślanki” zostanie zamknięty w obu kierunkach, a policjanci z wydziału ruchu drogowego będą kierować uczestników ruchu na wyznaczone objazdy. Policjanci apelują do kierowców, o uwzględnienie powyższych utrudnień podczas planowania trasy podróży.

W ziemi znaleziono pokaźny arsenał · fot. KPP Mikołów

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.