bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 17 września 2018
  • wyświetleń: 10137

[FOTO] Karambol na S-1 w Jaworznie. 21 samochodów rozbitych, 18 osób rannych, 1 nie żyje

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności karambolu, do jakiego doszło na drodze S-1 w Jaworznie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być ograniczenie widoczności z powodu zadymienia drogi. W sumie w zdarzeniu uczestniczyło 21 pojazdów, 1 osoba zginęła, 18 osób zostało rannych, a 11 osób, w tym 4 dzieci trafiło do szpitali.

Wczoraj około godz. 22.00 do dyżurnego jaworznickiej policji wpłynęła informacja o karambolu z udziałem co najmniej kilkunastu pojazdów, do jakiego doszło na drodze S-1 w Jaworznie. Do zdarzeń doszło na obu pasach ruchu - w kierunku Częstochowy i Bielska-Białej. Na miejsce niezwłocznie udała się policja, straż pożarna i pogotowie ratunkowe. Służby ratunkowe udzielały pomocy osobom poszkodowanym i ustalały okoliczności zdarzenia. Najpoważniejszy był stan 36-letniego kierowcy z Tomaszowa Mazowieckiego, który niestety pomimo podjętej reanimacji zmarł. W miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak ustalono, w zdarzeniu wzięło udział w sumie 21 samochodów, w tym jeden samochód ciężarowy. 18 osób zostało rannych, a 11 z nich, w tym 4 dzieci trafiło do szpitali w pobliskich miejscowościach.

Do godziny 3:30 droga była całkowicie zablokowana, a dla kierowców wyznaczono objazdy. Na miejscu pracował pracowali policjanci z Jaworzna i Sosnowca wraz z prokuratorem i biegłym.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było ograniczenie widoczności spowodowane przez pożar opon w okolicy drogi. Powołany biegły z zakresu pożarnictwa zajmie się ustaleniem okoliczności, w jakich doszło do pożaru opon i czy miał on wpływ na zaistniałe zdarzenie.

Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu DK52info.

Karambol na S-1 w Jaworznie · fot. DK52info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.