bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 24 września 2018
  • 25 września 2018
  • wyświetleń: 4027

[FOTO] Dwa wypadki na jednej drodze w tym samym czasie. Trzy osoby trafiły do szpitali

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych doszło w poniedziałek, 24 września około godziny 12:45 przy ulicy Bestwińskiej. Obie kolizje dzieliła odległość kilkuset metrów. Łącznie trzy osoby trafiły do szpitali. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami.

W pierwszym zdarzeniu, które miało miejsce w rejonie pętli autobusowej nieopodal sklepu spożywczego, uczestniczył Volkswagen i dostawczy Fiat. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu dostawczego jadąc w stronę Komorowic, skręcił w lewo i wymusił pierwszeństwo na kierowcy samochodu osobowego, który poruszał się w stronę Bestwiny. Do szpitala przewieziono kierowcę Volkswagena, który doznał szoku powypadkowego i miał objawy tzw. hiperwentylacji (to stan, w którym poszkodowany nagle zaczyna zbyt szybko i głęboko oddychać).

Jak się okazuje poszkodowany mężczyzna wracał samochodem zastępczym z serwisu powypadkowego, gdzie niespełna godzinę wcześniej trafił na lawecie po zderzeniu w Brzeszczach (pow. oświęcimski). Tam również zderzył się z samochodem dostawczym Fiat Ducato w kolorze białym (najechanie na tył - przyp. red.).

W tym samym czasie doszło do zderzenia w rejonie skrzyżowania z ul. Samotną. Tutaj Skoda najechała na tył Suzuki. Ucierpiały dwie osoby, które trafiły do szpitala. To pasażerka Skody i kierująca Suzuki.

Łącznie interweniowało pięć zastępów straży pożarnej i dwa patrole wypadkowe. Policjanci musieli sporządzić dokumentację wypadku drogowego. W czasie tych czynności ruch na ulicy Bestwińskiej był zablokowany. Po około 45 minutach udało się wykonać wstępne szkice i pomiary. Czynności przeniosły się na pobocze i ruch został wznowiony. Niewielkie utrudnienia mogą potrwać do godziny 15:00.

Dwa wypadki na jednej drodze w tym samym czasie · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.