bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 4 października 2018
  • 5 października 2018
  • wyświetleń: 7679

[FOTO] Wypadek w Szczyrku. Pięć osób w szpitaliu. Wśród rannych dzieci!

Do zdarzenia doszło w czwartek, 4 października około godziny 13:40 w Szczyrku na skrzyżowaniu Beskidzkiej z Graniczną. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: Renault i Audi. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Do szpitala trafiło pięć osób. Wśród poszkodowanych są dzieci.

Z ustaleń policjantów wynika, że 22-letni kierowca Audi wyjeżdżając z ulicy Granicznej (w lewo w stronę centrum Szczyrku), nie ustąpił pierwszeństwa 38-letniej kierującej Renaultem. Doszło do zderzenia obu pojazdów. Droga została zablokowana. Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe (2 zastępy z JRG-1 w Bielsku-Białej, OSP Szczyrk, 2x ZRM, patrol policji ze Szczyrku i patrol wypadkowy WRD w Bielsku-Białej). Do szpitala przewieziono pięć osób w tym troje małych dzieci. Po badaniach wszyscy upuścili placówkę medyczną, jednak obrażenia dwóch osób (38-letnia kierująca Renault i jej 4-letnie dziecko) wskazują na wypadek drogowy. Sporządzona przez funkcjonariuszy dokumentacja trafi przed oblicze sądu, gdzie będą podejmowane decyzje w stosunku do 22-letniego sprawcy wypadku. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu ulicy Granicznej i Beskidzkiej, nieopodal granicy z Buczkowicami. Ze względu na lokalizację zdarzenia nie było możliwości wytyczenia objazdów. Przez blisko godzinę droga była całkowicie zablokowana. Później wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia łącznie trwały około dwie godziny.

Wypadek w Szczyrku · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.