bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 23 października 2018
  • wyświetleń: 4065

[FOTO] Kraksa na S-52 w Jasienicy. Pojazd w ciemnościach na lewym pasie!

Do zdarzenia doszło we wtorek, 23 października około godziny 20:20 na S-52 w Jasienicy. Na wysokości zakładów Ceramiki Pilch samochód osobowy uderzył w bariery energochłonne.

Przyczyną kolizji była nadmierna prędkości w stosunku do panujących warunków atmosferycznych. Padał deszcz i wiał wiatr. Droga była mokra. Kierowca BMW kilkukrotnie uderzył w bariery energochłonne i zatrzymał się na lewym pasie ruchu w bardzo pechowym miejscu. Dlaczego pechowym? - Bariery i zamontowane na nich osłony sprawiały, że samochód był kompletnie niewidoczny. Sytuacja była patowa.

Kierowca wystawił trójkąt i prawidłowo uciekł za bariery energochłonne. Na miejsce została wezwana policja i straż pożarna. W czasie oczekiwania na przyjazd patrolu, kierowca ostrzegał latarką innych nadjeżdżających kierujących. Udało się uniknąć tragedii.

Strażacy z dwóch zastępów JRG-2 w Bielsku-Białej i OSP Jasienica, przez kilkadziesiąt minut sprzątali to co wysypało i wylało się z samochodu. W tym czasie oba pasy ruchu w stronę Bielska-Białej były zablokowane. Droga została odblokowana kilka minut przed godziną 22:00.

Kraksa na S-52 w Jasienicy · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.