bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 26 października 2018
  • wyświetleń: 18610

[FOTO] Trzy rozbite samochody, pijany sprawca bez dokumentów i bijatyka matki z córką

Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu na DK-81 w Drogomyślu (pow. cieszyński). Wszystko wyglądało z pozoru błaho. Było to klasyczne najechanie na tył, gdzie kilka osób uskarżało się na drobne urazy. Choć na zewnątrz panowały typowo jesienne warunki i temperatura oscylująca w granicach 6'C, to atmosfera była bardzo gorąca.

Okazuje się, że 58-letni kierowca Mercedesa, najechał na tył samochodu marki KIA, który przemieścił się i dobił do Seata. Sprawca zdarzenia wytoczył się z samochodu i zaczął awanturować. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu. Interweniowali policjanci.

Awanturnik nie miał przy sobie dokumentów, dlatego zadzwonił po żonę, która zgodnie z procedurą może potwierdzić tożsamość. Gdy małżonka pojawiła się na miejscu, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia - kobieta była tak pijana, że ledwo trzymała się na nogach. Jej stan nie pozwalał na to, by zgodnie z procedurą dokonać czynności polegającej na potwierdzeniu tożsamości pijanego męża. Od policjantów chciała wziąć kluczyki, ponieważ chciała wracać rozbitym Mercedesem do domu.

O zaistniałej sytuacji została powiadomiona dorosła córka, która kilkanaście minut później dojechała na miejsce z niezbędnymi dokumentami. Kobieta była trzeźwa, przywitała się grzecznie z wszystkimi, po czym zaczęła szarpać się z matką. Awanturujące się kobiety trzeba było rozdzielić. Ojciec w tym czasie przebywał na komisariacie w Strumieniu, gdzie został poddany badaniu trzeźwości na stacjonarnym alkomacie z tzw. "wydrukiem" (niezbędna procedura w przypadku sporządzania dokumentacji do sądu - przyp. red.). Być może dzięki temu udało się mu uniknąć rozwścieczonej całą sytuacją córki.

Utrudnienia w ruchu trwały blisko dwie godziny. Policjanci sporządzili odpowiednią dokumentację, która trafi do dalszego rozpatrzenia przez obliczem Temidy.

Trzy rozbite samochody, pijany sprawca bez dokumentów i bijatyka matki z córką · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.