bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 6 listopada 2018
  • wyświetleń: 2485

[FOTO] Kraksa ciężarówki i osobówki na DK-1. Kierowca Volkswagena ranny!

Do zdarzenia doszło we wtorek, 6 listopada około godziny 13:00 na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. Na jezdni prowadzącej w stronę Pszczyny, na wysokości skrzyżowania z ulicą Kopernika, samochód ciężarowy zderzył się z pojazdem osobowym. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Sytuacja wyglądała tak, że kierowca Volkswagena Polo zatrzymał się przed przejściem dla pieszych na prawym pasie. Jadący za nim kierowca samochodu dostawczego zagapił się i w ostatnim momencie zjechał na lewy pas, omijając stojącego Volkswagena i cudem unikając potrącenia pieszego. Ta sytuacja zaskoczyła kierowcę ciężarówki, który jechał za busem. Mieszkaniec woj. wielkopolskiego nie zdołał ani zahamować, ani zjechać na sąsiedni pas. Doszło do najechania na tył. Wszystko działo się szybko zanim pieszy zdołał opuścić przejście. Na całe szczęście piechur wyszedł z tej opresji bez szwanku.

Kierowca Volkswagena trafił do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa. Policjanci z bielskiej drogówki sporządzili dokumentację wypadku drogowego, ponieważ tak wstępnie zakwalifikowano to zdarzenie. Strażacy zneutralizowali płyny eksploatacyjne z uszkodzonego ciągnik siodłowego. Oba pojazdy nie nadawały się do dalszej jazdy i musiały zostać odholowane. W czasie czynności służb przez ponad godzinę ruch był znacznie utrudniony.

Aktualnie trwa podpinanie ciężarówki do holownika pomocy drogowej. Droga niebawem ma być w 100% przejezdna (stan na godzinę 14:30).

Kraksa ciężarówki i osobówki na DK-1 · fot. czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.