bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 23 listopada 2018
  • wyświetleń: 4386

[FOTO] Wypadek na przejściu dla pieszych przy ulicy Wałowej!

Do zdarzenia doszło wczoraj około 17.40 w Bielsku-Białej na oznakowanym przejściu dla pieszych w okolicy skrzyżowania ul. Wałowej i Zamenhofa. 70-letnia kobieta odniosła obrażenia w wyniku potrącenia przez kierującą Toyotą Yaris. Piesza trafiła do szpitala.

Z ustaleń wynika, że 83-letnia kierująca samochodem marki Toyota Yaris na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 70-letnią kobietę. Na przeciwnym pasie zatrzymał się kierowca autobusu, aby ustąpić pierwszeństwa pieszej. Poszkodowana doznała ogólnych obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają bielscy policjanci. Mundurowi zatrzymali kierującej prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi jej do 3 lat więzienia.

Kierowcy podróżujący późnym popołudniem przez centrum Bielsko-Białej, musieli uzbroić się w cierpliwość. Zdarzenie spowodowało bardzo duże utrudnienia w ruchu.

Policjanci apelują o ostrożność! - Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych! Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jesienią, kiedy szybko zapada zmrok, jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem - nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie.

Wypadek na przejściu dla pieszych przy ulicy Wałowej
fot. czytelnik Marcel


Wypadek na przejściu dla pieszych przy ulicy Wałowej
fot. czytelnik Marcel

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.