bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Informacje

  • 23 listopada 2018
  • wyświetleń: 3104

[FOTO] Ulica Nowohałcnowska szybciej niż planowano!

W 2019 roku, a nie jak pierwotnie zakładano rok później, ukończy się budowa ważnej dla północnej części miasta inwestycji - łącznika drogowego o nazwie roboczej KDZ-1 - tzw. ulicy Nowohałcnowskiej.

Prace budowlane między węzłem Rosta a ulicą Hałcnowską wyprzedzają harmonogram. W związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i możliwością większego zaangażowania robót budowlanych w 2018 roku, w tegorocznym budżecie miasta zwiększono kwotę wydatków na budowę nowej drogi o 2,38 mln złotych.

W wieloletniej prognozie finansowej miasta przeniesiono środki finansowe zaplanowane na budowę KDZ-1 z 2020 roku na 2019 rok. Oznacza to, że inwestycja ma być gotowa wcześniej niż planowano.

Budowa ulicy zbiorczej o roboczej nazwie KDZ-1 to jedna z największych w ostatnich latach inwestycji drogowych w północnej części Bielska-Białej. W ramach zadania powstaje nowa, 500-metrowa droga o szerokości 7 metrów.

Jej bieg rozpoczynać się będzie na wysokości ronda, które znajduje się w ciągu węzła Rosta, a zakończy się na nowym rondzie, które powstanie u zbiegu nowej ulicy z ulicą Hałcnowską na wysokości numeru 139.

Ulica Nowohałcnowska szybciej niż planowano · fot. komorowice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.