bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 26 listopada 2018
  • wyświetleń: 3165

[FOTO] Groźny wypadek w centrum! Pijany pieszy zatoczył się pod auto

Do groźnego wypadku drogowego doszło chwilę po godzinie 19:00 w Bielsku-Białej przy ul. Partyzantów. Na oznakowanym przejściu dla pieszych został potrącony mężczyzna. Trafił do szpitala z groźnymi urazami.

Mężczyzna wszedł na pasy przy czerwonym świetle. Poruszał się od strony stacji benzynowej w stronę ul. 1-go Maja. Udało się mu pokonać dwa pasy prowadzące w stronę Szczyrku. Gdy wszedł na jezdnię prowadzącą w stronę centrum, wymusił pierwszeństwo na pojeździe skręcającym w lewo (w ulicę Michałowicza - przyp. red.). Kierujący tym pojazdem zdołał wyhamować, ale przysłonił widok kierującej Suzuki Vitara, która poruszała się środkowym pasem ul. Partyzantów w stronę centrum. Pieszy uderzył w lewy bok Suzuki i został odrzucony na kilka metrów.

Interweniowało pogotowie ratunkowe. Mężczyzna trafił do szpitala z groźnym urazem nogi. Już wstępnie wiadomo, że jego obrażenia wskazują na wypadek drogowy. Pierwsze badanie jego stanu trzeźwości dało wynik 1,25mg/L (1,25 x 2.1 = około 2,6 promila). Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. W czasie czynności służb ratunkowych i późniejszych działań dochodzeniowo-śledczych, ruch w obrębie skrzyżowania był znacznie utrudniony.

Groźny wypadek w centrum · fot. Bielskie Drogi + czytelnik

Reklama

Praca: Bielsko, Czechowice, Pszczyna, Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.