bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 2 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2323

[FOTO] Potrącenie pieszego w Starym Bielsku. Kierującą oślepiło słońce

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 2 grudnia około godziny 9:30 w Bielsku-Białej przy ul. Jana III Sobieskiego. Na wysokości kościoła tuż przy rondzie, doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy.

Z relacji świadka wynika, że mężczyzna kończył właśnie przechodzenie przez przejście dla pieszych. Kierująca Toyotą miała go nie zauważyć i potrącić. Wszystko odbyło się przy stosunkowo niewielkiej prędkości. Pieszy upadł na chodnik i doznał urazu głowy i barku. Stracił sporo krwi. Do tej sytuacji mogło przyczynić się nisko świecące słońce. Efekt oślepienia potęgowała mokra nawierzchnia jezdni.

Zespół ratownictwa medycznego odwiózł poszkodowanego do szpitala. W chwili odjazdu karetki ranny był przytomny i komunikatywny. Dokładne okoliczności zdarzenia, które wstępnie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, wyjaśniają policjanci z bielskiej drogówki.

Potrącenie pieszego w Starym Bielsku
fot. czytelnik Paweł


Potrącenie pieszego w Starym Bielsku
fot. czytelnik Paweł

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.