bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 3 grudnia 2018
  • wyświetleń: 2948

[FOTO] Niewłaściwa zmiana pasa ruchu zakończona groźną kraksą

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 3 grudnia około godziny 11:30 na al. Andersa w Bielsku-Białej. Nieopodal skrzyżowania ulicą Jana III Sobieskiego zderzyły się dwa samochody: osobowa Honda Concerto i dostawczy Fiat Ducato. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Do zdarzenia doprowadził starszy mężczyzna, który kierował Hondą. Podczas niewłaściwej zmiany pasa ruchu zahaczył o zderzak Fiata. Oba pojazdy "zakleszczyły się" i Honda uderzyła w latarnię uliczną. Klosz spadł na przednią szybę, a sama latarnia niebezpiecznie się pochyliła. Lewy pas ruchu prowadzący w stronę Mazańcowic został zablokowany.

Pierwszej pomocy kierowcy samochodu osobowego udzielił przejeżdżający w pobliżu kierowca z uprawnieniami ratownika medycznego. Po chwili dołączyli do niego strażacy z JRG-1 w Bielsku-Białej. Niegroźnie ranny sprawca zdarzenia został otoczony fachową opieką ratowników medycznych. Okazało się, że nic groźnego mu się nie stało. Po przebadaniu odmówił hospitalizacji i pozostał na miejscu kolizji. Drugiemu uczestnikowi nic się nie stało.

Policjanci z drogówki zakwalifikowali to zdarzenie jako kolizję drogową. Uszkodzoną latarnię trzeba było w sposób kontrolowany położyć. Zajęli się nią pracownicy pogotowia energetycznego. Utrudnienia w ruchu trwały około godzinę.

Niewłaściwa zmiana pasa ruchu zakończona groźną kraksą · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.