bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Informacje

  • 20 grudnia 2018
  • wyświetleń: 6558

[FOTO] Ryzykowne wyprzedzenie zakończone solidną kraksą

Do niebezpieczne wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w środę późnym wieczorem przy ulicy Beskidzkiej w Rybarzowicach. Około godziny 23:00 na wysokości posesji 149 samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w zaparkowanego na poboczu busa. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Do zdarzenia doszło w trakcie ryzykownego manewru wyprzedzenia. Młoda kobieta kierująca Hondą Civic, utraciła panowanie nad rozpędzonym pojazdem, wpadła w poślizg i z dużym impetem uderzyła w zaparkowanego na poboczu Volkswagena Craftera. Po zderzeniu samochód osobowy kilkukrotnie obrócił się wokół własnej osi i zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej. Siła uderzenia była tak duża, że zaparkowany pojazd dostawczy przemieścił się uszkadzając słup i ogrodzenie posesji.

Ratownicy medyczni przebadali 20-latkę. Początkowo wszystko wyglądało groźnie, ale na szczęście skończyło się na drobnych stłuczeniach i obtarciach. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja i zakończone mandatowo. W czasie czynności służb ratowniczych ulica Beskidzka była zablokowana. Strażacy z lokalnej jednostki OSP Rybarzowice, którzy doskonale znają podległy teren, zorganizowali prowizoryczny objazd lokalnymi uliczkami. Z racji niewielkiego natężenia ruchu obeszło się bez większych problemów. Utrudnienia trwały około godziny.

Ryzykowne wyprzedzenie zakończone solidną kraksą · fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.