bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Informacje

  • 22 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3055

[FOTO] Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na trasie DK-1

Do obywatelskiego ujęcia pijanego kierowcy doszło w sobotę, 22 grudnia około godziny 22:30 przy trasie DK-1. Kierowca Mercedesa jechał slalomem w stronę Bielska-Białej. Został ujęty przez świadków przy skrzyżowaniu krajówki z ulicą Mazańcowicką w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Nietypowe zachowanie kierowcy Mercesesa świadkowie zaobserwowali już na wyjeździe z Pszczyny. Z upływem kilometrów było jasne, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Została powiadomiona policja, ale jeszcze przed przyjazdem patrolu jeden ze świadków wykorzystał moment postoju na światłach i zabrał kierowcy Mercedesa kluczyki od samochodu. Pojazd wcześniej uczestniczył w kolizji drogowej z barierami energochłonnymi.

Pierwsze badanie stanu trzeźwości dało wynik około 2 promili. Na miejscu pracują funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej. Jak tłumaczył zatrzymany kierowca - nie wezwał on taksówki bo nie chciał zostawić samochodu. Na tylnym siedzeniu jego pojazdu podróżował pies, który jego zdaniem byłby problematyczny dla taksówkarza, dlatego wolał wrócić samodzielnie.

Sprawdziliśmy trzy "pierwsze z brzegu" korporacje taksówkarskie z Pszczyny, Czechowic-Dziedzic i Bielska-Białej. W każdym z trzech przypadków istnieje możliwość przewozu zwierzęcia za dodatkową opłatą, która wynosi od 15 do 20 złotych dodatkowo do ceny kursu. Za przejazd z rejonu pow. pszczyńskiego do miejsca zamieszkania na terenie pow. cieszyńskiego, o tej porze za taksówkę zapłaciłby od 100 do 200 złotych w zależności od korporacji. Za jazdę pod wpływem alkoholu już stracił prawo jazdy na 3 lata, grozi mu do 3 lat więzienia i grzywna min. 5000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na trasie DK-1
fot. Bielskie Drogi


Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na trasie DK-1
fot. Bielskie Drogi


Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy na trasie DK-1
fot. Bielskie Drogi

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.