bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Najpopularniejsze

  • 20 listopada 2022
  • 25 listopada 2022
  • wyświetleń: 19773

Duże mandaty za kolizję! Bezpłatnie pomożemy spisać oświadczenie

Jeśli w kolizji drogowej ucierpiały jedynie samochody, najmniejszy mandat to 1000 zł. Między innymi takie zmiany zafundował nam ustawodawca od 2022 roku. Jeśli któryś z uczestników kolizji odniósł choćby niewielkie obrażenia, kwota mandatu rośnie do co najmniej 1500 zł. W przypadku recydywy w ciągu dwóch lat, kwota rośnie dwukrotnie. Mandat może dostać także poszkodowany kierowca jeżeli nie usunął z drogi swojego samochodu. Jeśli nikomu nic się nie stało, a okoliczności są jasne, to najlepiej spisać oświadczenia. Tylko jak to zrobić żeby było dobrze? Jeśli ktoś nie wie, może poprosić nas o bezpłatną pomoc. Pilotażowo uruchomiliśmy taką usługę wraz z początkiem bieżącego roku. Z naszej bezpłatnej pomocy skorzystało już kilkudziesięciu kierowców.

grafika_5


Co się zmieniło?Mandat za spowodowanie kolizji, w której nie ucierpiała żadna osoba, wzrósł od 2022 roku co najmniej pięciokrotnie. Dotychczas jeśli bezpośrednią przyczyną stłuczki było wykroczenie "warte" 200zł, policjant dopisywał do tego 200zł i w sumie sprawca płacił grzywnę w wysokości 400zł. Teraz do wykroczenia skutkującego kolizją, policjant ma dopisać kwotę 1000zł. Przykład - kierowca zawracał w miejscu, gdzie jest to zabronione (wykroczenie za 200 do 400zł) i spowodował kolizję: mandat wynosi teraz od 1200 do 1400 złotych! Od tego nie ma odstępstw.

Załóżmy jednak, że w kolizji ktoś nieznacznie ucierpiał na zdrowiu - choćby na tyle, że musi wziąć np. kilka dni zwolnienia. Wówczas mandat, jaki otrzyma sprawca, to min. 1500zł. Może też być min. 3000zł jeśli sprawca ma już na koncie inne wykroczenia!

Pomożemy spisać oświadczenie.Pilotażowo jako pierwsi na Podbeskidziu uruchamiamy oficjalną usługę związaną z pomocą w spisaniu oświadczenia o kolizji drogowej. Jeśli miałeś kolizję i nie ma rannych, to wystarczy zadzwonić pod numer 518-176-078 i wytłumaczymy w jaki sposób spisać oświadczenie, tak żeby żaden ubezpieczyciel nie miał możliwości podważenia dokumentu. Ponadto możemy bezpłatnie dostarczyć Ci na miejsce kolizji gotowy i kompletny, samokopiujący druk oświadczenia o kolizji drogowej oraz wykonać niezbędną dokumentację zdjęciową, potrzebną w późniejszym procesie likwidacji szkody.

Usługa jest bezpłatna i dostępne na terenie miasta Bielska-Białej i całego powiatu bielskiego oraz:  • pow. cieszyński - Wisła, Ustroń, Górki Wielkie, Górki Małe, Brenna, Harbutowice, Skoczów, Wiślica, Ochaby, Bąków, Drogomyśl, Zbytków, Strumień, Mnich, Chybie, Zaborze, Zabłocie, Czuchów, Frelichów.


  • pow. żywiecki - Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie, Czernichów, Tresna, Żywiec, Łodygowice, Pietrzykowice, Zarzecze, Lipowa, Słotwina.


  • pow. oświęcimski - Jawiszowice, Brzeszcze, Zasole, Łęki, Gojec, Nowa Wieś, Kęty.


  • pow. pszczyński - Goczałkowice-Zdrój, Pszczyna, Łąka, Ćwiklice, Miedźna, Grzawa, Rudołtowice.


grafika_4Kiedy trzeba wezwać policję?1. W zdarzeniu są poszkodowani. Jeśli potrzebne jest pogotowie, to potrzebna jest też policja i spisanie oświadczeń jest niezasadne.

2. Istnieje podejrzenie, że jeden z uczestników zdarzenia jest pod wpływem alkoholu albo narkotyków.

3. Policję należy wezwać także w sytuacji, gdy nie wiadomo, kto jest sprawcą - wystarczy, że żaden z uczestników nie przyznaje się do winy.

4. Wymaga tego umowa użytkowania pojazdu. Niektóre firmy leasingowe lub wypożyczalnie zastrzegają w umowie wynajmu, że w przypadku kolizji konieczna jest notatka policyjna.

5. Nie ma możliwości usunąć uszkodzonych pojazdów z drogi, a stanowią one realne zagrożenie w ruchu drogowym (np. kolizja na lewym pasie drogi ekspresowej).

Reklama