bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 21 czerwca 2022
  • wyświetleń: 44357

Pościg za nastolatkiem na quadzie. Jego misterny plan ucieczki zawiódł

W poniedziałek, 20 czerwca około godziny 20.00 policjanci z bielskiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli quada. Rzecz działa się na jednej z uliczek Kóz. Kierujący czterokołowcem nie zamierzał jednak poddać się kontroli i zaczął uciekać. Przez chwilę myślał, że zgubił pościg ale zapomniał o jednym ważnym szczególe, który definitywnie przekreślił jego nadzieję na uniknięcie kontroli.

Reklama

Nie jest tajemnicą, że ściganie quada zwykłym radiowozem może być trudne. Kierowca czterokołowego pojazdu terenowego dojechał do granicy Bielska-Białej, po czym wjechał w trudnodostępny teren znikając policjantom z pola widzenia. Uciekinier najprawdopodobniej zapomniał, że jego pojazd miał założone tablice rejestracyjne. Policjanci odczytali numery i udali się do miejsca zamieszkania właściciela.

Pod domem czekał nieoznakowany patrol i ten trop okazał się celny. Po chwili pod posesję podjechał poszukiwany pojazd. Kierowca myślał, że jest bezkarny ale mocno się zdziwił. Okazało się, że to 16-latek. Uciekał ponieważ nie miał uprawnień do kierowania tego typu sprzętem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny. Problemy mogą mieć także jego rodzice, bowiem to na nich ciąży odpowiedzialność za poczynania ich 16-letniego dziecka.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.