bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic.

Reklama

Najpopularniejsze

  • 19 października 2022
  • 20 października 2022
  • wyświetleń: 18503

Pszczyna: 97-latek zginął od uderzenia rogatki kolejowej

W środę, 19 października około godziny 18.30 na ul. Dworcowej w Pszczynie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Opuszczająca się rogatka uderzyła pieszego w głowę. Starszy mężczyzna był reanimowany. Niestety lekarze przegrali walkę o jego życie. Człowiek, który zginął to Tadeusz Rydzewski - znany w pszczyńskiej społeczności więzień obozu koncentracyjnego i uczestnik Marszu Śmierci. Informację tę potwierdził opiekun mężczyzny, Łukasz Warzecha.

Reanimacja na ul. Dworcowej w Pszczynie - 19.10.2022
Reanimacja na ul. Dworcowej w Pszczynie · fot. nadesłane przez czytelnika


Tuż po godzinie 18.00 dyżurny pszczyńskiej komendy został powiadomiony o wypadku, który miał miejsce na przejeździe kolejowym. Na miejsce skierowani zostali policjanci oraz służby ratownicze. Jak wstępnie ustalili policjanci, starszy mężczyzna przechodził przez przejazd kolejowy, gdy było to dozwolone. W pewnym momencie opuszczająca się rogatka uderzyła go w głowę. 97-latek nie dawał żadnych oznak życia. Był reanimowany. Działania medyczne przyniosły pozytywny skutek i poszkodowany trafił do szpitala. Niestety, w placówce jego stan pogorszył się i 97-latek zmarł.

Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Technicy kryminalistyki i funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej zabezpieczali materiały dowodowe, które pomogą wyjaśnić dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Mężczyzna, który zginął to Tadeusz Rydzewski. Był mieszkańcem Pszczyny, świadkiem historii, który dzielił się swoimi bolesnymi przeżyciami z okresu wojny. Urodził się w 1925 roku niedaleko Łomży. Żołnierz AK ps. "Czupurny", w trakcie wojny został aresztowany i trafił do obozu koncentracyjnego KL Stutthof. Udało mu się uciec z Marszu Śmierci. Po wojnie zdał maturę i ukończył studia rolnicze, był autorem i współautorem 35 odmian rolniczych. Został odznaczony Krzyżem Oświęcimskim, Krzyżem Kawalerskim, Złotym Krzyżem Zasługi oraz Medalem - Zasłużony dla Rolnictwa.

Loading...

ar, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.