bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 18 maja 2023
  • wyświetleń: 41465

[FOTO] Lohra z nowymi autami w rowie. Gigantyczne straty materialne

Nawet milion złotych mogą wynieść straty po wczorajszej kolizji na DW938 w miejscowości Hażlach na Śląsku Cieszyńskim. To mocno zatłoczona trasa Cieszyn - Pawłowice. Kierowca samochodu ciężarowego z naczepą do transportu samochodów, zjechał z drogi i przewrócił zestaw do rowu. Na naczepie znajdowały się nowe samochody średniej klasy. Wszystkie zostały poważnie uszkodzone.

Reklama

Lohra z samochodami wypadła z drogi. Kraksa w Hażlachu - 17.05.2023 · fot. PPHU Baścik Pomoc Drogowa, nadesłane przez czytelników


- Przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze - tak w policyjnych systemach opisali to zdarzenie mundurowi. Kierowca był trzeźwy i posiadał wszystkie niezbędne uprawnienia. Wszystko wskazuje na to, że w deszczu wpadł w poślizg i nieznacznie zjechał z drogi. Ciężka ciężarówka przybrała miękkiego oraz rozmokniętego pobocza i zestaw przewrócił się na bok, zsuwając się jednocześnie ze skarpy. Choć wyglądało groźnie to szczęśliwie obeszło się bez rannych.

Wyciągnięcie zestawu i ładunku trwało wiele godzin. Pomoc drogowa rozpoczęła akcję około godziny 15.00. Droga została ponownie otwarta chwilę przed północą. Samochody osobowe były kierowane na objazdy drogami lokalnymi. Ciężarówki musiały objeżdżać zablokowany fragment drogi przez DK-81.

Dla wyjaśnienia tytułu artykułu, lora (lohra) to potoczna nazwa autotransportera, czyli lawety, która jednorazowo przewozić może dużą liczbę pojazdów (nawet do 12 aut).

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.