bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Najpopularniejsze

  • 20 sierpnia 2023
  • 21 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 20487

[FOTO, WIDEO] Nocna szarża na bani zakończona dachowaniem luksusowego vana w rzece

Szczyrk jako miasto turystyczne rządzi się swoimi prawami. Każdy weekend to liczne imprezy, często suto zakrapiane alkoholem. I choć w tym niewielkim górskim mieście są dziesiątki taksówek, imprezowicze zamiast wrócić do domu lub kwatery bezpiecznym środkiem transportu na fotelu pasażera, decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Tak niestety było i tym razem.

Wypadek w Szczyrku - 19.08.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Około godziny 22.30 do WCPR wypłynęło dramatycznie brzmiące zgłoszenie o wypadku na ul. Beskidzkiej w Szczyrku. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do zderzenia dwóch pojazdów, a jeden z nich miał przebić bariery na moście i spaść na dach do wody. Wewnątrz pojazdu miał znajdować się zakleszczony kierowca, który w każdym momencie mógł się utopić. Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z lokalnych jednostek OSP (Buczkowice i Szczyrk), strażaków z JRG-1 w Bielsku-Białej, zespół ratownictwa medycznego i dwa patrole policji (drogówka z Bielska-Białej i patrol prewencji ze Szczyrku).

Jak się okazało, kierowca samochodu Volkswagena Multivan zahaczył o jadący z przeciwka pojazdu, stracił panowanie nad kierownicą, wpadł na chodnik, a następnie przebił metalowe bariery mostu. Van spadł do koryta rz. Żylica. Kierowca VW jechał sam. Została mu udzielona pomoc medyczna, trafił do szpitala. Kierowcy drugiego auta nic się nie stało. W toku czynności wyszło na jaw, że sprawca zdarzenia był kompletnie pijany. Wynik badania trzeźwości to ponad dwa promile!

Samochód znajdujący się na dachu w korycie rzeki został wyciągnięty na brzeg przez strażaków. Użyto do tego m.in. specjalistycznego podnośnika HDS. Akcja trwała blisko dwie godziny. Policjanci sporządzili dokumentację, która będzie niezbędna w późniejszym procesie sądowym, który zostanie wytoczony kierowcy Volkswagena. Konsekwencje prawne będą niewątpliwie surowe, jednak to nie jedyne zmartwienie sprawcy tego zdarzenia. Luksusowy Volkswagen Multivan miał polisę Auto Casco, która jednak w tym przypadku na niewiele się zda. Ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania jeśli kierowca był pijany. Wartość tego typu pojazdu to min. ćwierć miliona złotych. I to bardzo ostrożne szacunki, bo rozpiętość cenowa modeli T6 w wersji Multivan jest bardzo duża. Ceny niektórych egzemplarzy dochodzą do pół miliona złotych. Kierowca będzie musiał także zapłacić za uszkodzenia w drugim pojeździe i wymianę barierek na moście.

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.