bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Najpopularniejsze

  • 12 czerwca 2024
  • wyświetleń: 17365

Wypadek z udziałem motocyklisty w Łące. Do zderzenia doszło w trakcie wyprzedzania osobówki

We wtorek 11 czerwca około godz. 20.10 w Łące (pow. pszczyński) na ul. Turystycznej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i osobówki. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe. To kolejny poważny wypadek z udziałem motocykla w naszym regionie.

Wypadek z udziałem motocyklisty i osobówki w Łące
Wypadek z udziałem motocyklisty i osobówki w Łące - 11.06.2024 · fot. nadesłane przez czytelnika


Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 32-letni kierujący motocyklem Ducati (mieszkaniec Katowic), jadąc ulicą Turystyczną w Łące w kierunku Pszczyny, w trakcie manewru wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z kierującym samochodem marki BMW, który prowadził 24-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego. Wykonywał on sygnalizowany manewr skrętu w lewo.

Kierujący motocyklem z obrażeniami obu kończyn dolnych oraz miednicy został przetransportowany do szpitala. Mundurowi będą wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Początkowo na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, ale został on zawrócony.

sierż. sztab. Jadwiga ŚmietanaOficer Prasowy KPP Pszczyna


Na miejsce wypadku zadysponowano śmigłowiec LPR z Krakowa (Ratownik 6). Maszyna po kilku minutach lotu została jednak zawrócona do bazy. Pacjent do szpitala został przetransportowany drogą naziemną.

Aktualizacja - kilkadziesiąt minut po publikacji artykułu, zgłosił się do nas świadek z nagraniem momentu zdarzenia. Z filmu niemal jednoznacznie wynika, że kierowca BMW prawdopodobnie nie sygnalizował manewru skrętu w lewo. Dopiero po uderzeniu widać, że w pojeździe zapalają się światła awaryjne. Kierunkowskazu wcześniej nie było widać. Nagranie można zobaczyć poniżej.

ar, sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.