Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Kamera samochodowa w lusterku – jak to działa i czy warto?

Kamera samochodowa w lusterku - jak to działa i czy warto?

Coraz więcej kierowców decyduje się na zamontowanie w swoich samochodach wideorejestratorów. Do najbardziej znanego sprzętu w tej kategorii należą kamery samochodowe mocowane do szyby. Od jakiegoś czasu na rynku dostępne są również inne gadżety, umożliwiające rejestrowanie obrazu zarówno z tyłu, jak i z przodu samochodu. Są to kamery samochodowe w lusterku. Jak działają tego typu wideorejestratory i czy warto zamontować je w swoim aucie?

Kamera samochodowa wbudowana w lusterko

Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju wideorejestratorów. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje kamera samochodowa w lusterku. Jest to z pewnością produkt innowacyjny, który pozwala na umieszczenie wideorejestratora w aucie w sposób całkowicie dyskretny. Jest to szczególnie ważne, jeśli często wyjeżdżamy za granicę – zwłaszcza do krajów, gdzie istnieją dość spore restrykcje w kwestii montowania na szybie jakichkolwiek akcesoriów.

W niektórych krajach jest to bowiem zakazane i za kamerkę samochodową przyczepioną do szyby można otrzymać bardzo wysoki mandat. Kamera samochodowa wbudowana w lusterko rozwiązuje ten problem, ponieważ w żaden sposób nie zasłania kierowcy widoku.

Montaż kamery samochodowej w lusterku

Nowoczesne kamery samochodowe w lusterku są z reguły montowane do lusterka fabrycznego. Są to swojego rodzaju nakładki, które za pomocą uniwersalnych systemów mocowania można zainstalować praktycznie na każdym lusterku samochodowym. Montaż samej nakładki jest szybki. Na uwagę zasługuje fakt, że kamera samochodowa w lusterku dostępna jest w wersji umożliwiającej rejestrację obrazu zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu.

Jeśli wybierzemy zestaw kamery samochodowej w lusterku z kamerą cofania, należy dodatkowo zamontować kamerkę tylną. Przy czym trzeba pamiętać o sposobie montażu tylnej kamery. Jeśli tylny wideorejestrator ma pełnić funkcję kamery cofania, to należy zamontować go w okolicach zderzaka. Obecnie wiele nowszych modeli samochodów posiada specjalnie do tego przystosowane miejsca, dzięki czemu nie trzeba wiercić w zderzakach otworu na kamerę. Sama kamera tylna musi być również przystosowana do montażu zewnętrznego. 

Jak działa kamera cofania w lusterku?

Nakładka w postaci kamery samochodowej w lusterku z opcją kamery cofania jest urządzeniem multifunkcyjnym. Lusterko jest równocześnie ekranem dotykowym, który przy włączonej kamerze cofania dzieli się na dwie części. Jedna pokazuje obszar za samochodem rejestrowany przez kamerę tylną, a druga działa jak zwykłe lusterko.

Lusterko samochodowe z kamerą działa tym samym jak zwykłe lusterko wsteczne z dodatkowymi opcjami. Na lusterku można również wyświetlać inne dodatkowe informacje, taki jak np. godzina czy prędkość poruszania się. Sama obsługa lusterka jest prosta. Przy zakupie konkretnego modelu trzeba jednak zwrócić uwagę także na jakość samego wideorejestratora, czyli tego, w jakiej jakości nagrywa, a także jaki jest kąt widzenia w kamerze itp. Przydatne mogą być również dodatkowe funkcje takie jak GPS, nagrywanie w pętli czy funkcja detekcji ruchu.

Czy warto zamontować kamerę w lusterku do swojego samochodu? Z pewnością tak! I to nie tylko dlatego, że jest to dyskretny sposób na rejestrację obrazu w czasie jazdy, ale także na dużą wygodę obsługi tego typu wideorejestratora.

Materiały partnerów

23 wrz 2021
Firma Jamat funkcjonuje na bielskim rynku od kilku lat. Niedługi okres wystarczył, by zwiększyła ona zakres swoich usług. Dzięki temu przedsiębiorstwo ma w ofercie nie tylko dobór i montaż paneli fotowoltaicznych, ale także instalację urządzeń grzewczych, klimatyzacji, wentylacji, magazynów energii...
21 wrz 2021
Rynek samochodów typu SUV jest niemal przepełniony różnego rodzaju lepszymi bądź mniej udanymi konstrukcjami. Nawet osoba interesująca się w pewnym stopniu motoryzacją może mieć problem z wybraniem auta dostosowanego do swoich potrzeb. Kto produkuje najlepsze SUVy? To bardzo subiektywne pytanie,...
21 wrz 2021
Przetłuszczające się włosy są prawdziwym wyzwaniem. Aby na dłużej zachowały świeżość, wiele kobiet decyduje się na częstsze mycie. Zdarza się, że nawet dwa razy dziennie... Jednak to błędne koło, którego należy się wystrzegać.Przetłuszczające się włosy są prawdziwym wyzwaniem. Aby na dłużej...
17 wrz 2021
Dzisiaj w prawie każdym gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jeden samochód. Na co dzień to właśnie ten środek transportu w dużym stopniu ułatwia nam życie, gwarantując szybkie i bezpieczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Niestety, jak każda maszyna, nasze auto również może...
17 wrz 2021
Każda usterka w samochodzie jest odczuwalna dla domowego budżetu, jednak jedne mniej, drugie bardziej. Problemy z układem chłodzenia należą do tych drugich. Wielu kierowców uważa, że płyn chłodniczy to dodatek, któremu nie warto poświęcać zbyt wiele uwagi, ale to błąd. Nadmiernie przepracowany może...

Partnerzy medialni