Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Zakup samochodu kiedyś, a dziś - zobacz co się zmieniło

Niegdyś dużą popularnością cieszyły się niedzielne giełdy samochodowe w większych miastach. Ludzie chcący sprzedaż lub kupić samochód wybierali się na całodniową wycieczkę na plac handlowy. Miało to swoje plusy i minusy, jednak te drugie dominowały.

Trzeba było dużo zachodu, by znaleźć dobre auto

Na plus można zaliczyć fakt, że samochód można było obejrzeć i dotknąć od razu, oraz pobieżnie sprawdzić jego stan techniczny. Tu się plusy kończą. Na minus można zaliczyć fakt, że ilość oferowanych pojazdów była stosunkowo niewielka. Na największych giełdach mieściło się maksymalnie 1000 samochodów. Przeważnie było to jednak maksymalnie kilkaset sztuk. Kolejnym minusem jest fakt, że kupujący nie miał możliwości sprawdzenia stanu technicznego pojazdu, który go interesował. Giełdy odbywały się w niedzielę, a tego dnia na próżno było szukać niezależnego mechanika, który podjąłby się inspekcji pojazdu w dzień wolny od pracy. Na kupującym ciążyła także presja czasu i otoczenia, bowiem na jeden sprzedawany samochód często było kilku kupujących stojących za placami potencjalnego nabywcy, który nie miał dostatecznie dużo czasu by zastanowić się nad zakupem.

Kiedyś to było

Równolegle do giełd samochodowych kwitły ogłoszenia w lokalnej prasie. Małe i słabej jakości zdjęcie okraszone krótkim, bo najczęściej maksymalnie 250 znakowym opisem dominowało w gazetach ogłoszeniowych. Większe i bardziej rozbudowane ogłoszenia kosztowały sprzedającego majątek i mogli sobie na nie pozwolić tylko zawodowi handlarze, których wówczas nie było tylu ilu obecnie. Ta gałąź handlu znacząco rozwinęła się dopiero w ostatnich latach. Kupujący samochód mógł także jeździć od komisu do komisu i szukać swojego wymarzonego samochodu. To było zadanie czasochłonne i niejednokrotnie wymagało dużego nakładu finansowego związanego z podróżami po regionie.

Duch czasu i magia interesu

Obecnie kupujący samochód ma dziesiątki możliwości poszukiwania swojego nabytku w sieci Wszystko odbywa się najczęściej w domowym zaciszu bez ściągania ciepłych kapci. Mało tego - kupujący może online zlecić sprawdzenie pojazdu niezależnemu mechanikowi. Między innymi właśnie takie usługi oferują największe i najpopularniejsze serwisy ogłoszeniowe w sieci. Jednym z liderów tego internetowego rynku niezmienianie od lat jest Allegro, które oferuje szereg udogodnień dla kupujących i sprzedawców. Kategoria samochody osobowe na Allegro cieszy się ogromną popularnością. Ogłoszenia motoryzacyjne są okraszone dobrej jakości zdjęciami, a sprzedawcy nie mają ograniczeń w ilości informacji przekazywanych potencjalnym klientom, dzięki czemu można znaleźć dokładne opisy pojazdów wraz z dużą ilością informacji dotyczących np. historii sprzedawanego pojazdu. Ponadto kupujący ma możliwość dokładnie przefiltrować ofert pod kątem pojazdu z konkretnymi parametrami. Na przykład może wyszukać samochody tylko z silnikiem diesla o konkretnym kolorze nadwozia czy rodzajem napędu.

Coś się kończy, coś zaczyna

Czasy niedzielnych wycieczek na giełdę lub wielogodzinnego jeżdżenia od komisu do komisu minęły bezpowrotnie. Dziś każdy profesjonalny komis oferuje swoje pojazdy w sieci, a wizyta na placu komisowym to tylko formalność po wcześniejszym wyborze samochodu za pośrednictwem Internetu.

Materiały partnerów

26 lut 2021
Niemcy to bardzo popularny kierunek, jaki wybierają Polacy, którzy planują podjąć pracę za granicą. Nie brakuje wśród nich mieszkańców Małopolski, którzy decydują się na ten krok pomimo sporej odległości, jaka dzieli ich region od granicy z Niemcami. Jak wygodnie dojechać do pracy w Niemczech?...
22 lut 2021
Wiele produktów można podzielić na klasy, rodzaje i inne wyróżniki. Tak samo jest w przypadku opon, które dzielą się na trzy segmenty. Nie jest to tylko podział cenowy. Co warto wiedzieć o klasyfikacji opon?Klasyfikacja opon samochodowychOpony samochodowe dzieli się na trzy główne klasy. Każda z...
22 lut 2021
Motocykliści doskonale wiedzą, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas podróży jednośladem. Dlatego podstawą ich wyposażenia są kaski motocyklowe. Chronią one głowę przed urazami spowodowanymi wypadkiem lub kolizją, a także zapewniają komfort podczas podróży. Mimo że kask otula całą głowę, gwarantuje...

Partnerzy medialni