Bieżące informacje z dróg Bielska-Białej i najbliższych okolic
Dodaj informację 518 176 078

Kompaktowy SUV do miasta Volvo XC40

Rynek samochodów typu SUV jest niemal przepełniony różnego rodzaju lepszymi bądź mniej udanymi konstrukcjami. Nawet osoba interesująca się w pewnym stopniu motoryzacją może mieć problem z wybraniem auta dostosowanego do swoich potrzeb. Kto produkuje najlepsze SUVy? To bardzo subiektywne pytanie, choć jak pokazują liczne recenzje, testy oraz opinie zwykłych kierowców to Volvo ma obecnie w swojej ofercie najlepsze SUVy. My w tym artykule chcemy przyjrzeć się dokładniej modelowi Volvo XC40.

Volvo XC40 kompaktowy SUV

Dlaczego Volvo XC40? Bo to bardzo charakterystyczne auto, które wybierane jest przez wielu klientów mieszkających na co dzień w miastach. Jest to również najtańszy SUV w ofercie Volvo a co za tym idzie najbardziej dostępny dla większości osób.

Jednak cena jest tylko jednym i wcale nie kluczowym czynnikiem, który przemawia na korzyść tego auta. Może jednak na wstępie wszystko uporządkujmy i przejdźmy od ogółu do szczegółu.

Volvo XC40 to kompaktowy SUV, który może pochwalić się zdobyciem w roku 2018 nagrody Car of the Year. Samochód został zaprojektowany z myślą o wszystkich osobach, które cenią sobie miejski styl życia. Najnowsza generacja aut Volvo to prawdziwy pokaz tego jak powinno tworzyć się auta eleganckie i interesujące, ale jednocześnie dyskretne. Volvo XC40 ma wszystkie cechy auta, które można określić mianem „ładnego”. Doskonale zachowane proporcje, przemyślane przetłoczenia i po prostu bardzo wyrazisty design, sprawiają, że auto rodzinne przestaje kojarzyć się z nudnym samochodem.

Wygląd w przypadku aut jest oczywiście istotny, jednak często najważniejsze jest to co samochód ma do zaoferowania poza samym wyglądem. Model XC40 jest pierwszym samochodem Volvo dostępnym w trzech wariantach napędowych: Mild-Hybrid, Plug-In Hybrid oraz BEV, czyli w pełni elektrycznym. Najnowsza wersja elektryczna jest w stanie przejechać do 418 km na w pełni naładowanych akumulatorach. Gwarantuje również bardzo dobre przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 sekund. Jednak z racji wieku i przyzwyczajeń, po ulicach porusza się więcej Hybryd typu Plug-In, które są bardzo dobrym połączeniem tradycyjnej motoryzacji z ewolucją, która czeka nas wszystkich szybciej niż później. Volvo XC40 w wersji Plug-In potrafi przejechać na jednym ładowaniu do 46 km, czyli spokojnie pokonasz trasę z domu do pracy i z powrotem na jednym ładowaniu bez konieczności zużywania paliwa.

Wybór napędu to wersja mocno indywidualna, ale niezależnie od tego jakiego wyboru dokonasz możesz oczekiwać najwyższego komfortu i funkcjonalności. Omawiany samochód został stworzony z myślą o miejskiej jeździe nie tylko za sprawą kompaktowych rozmiarów, ale również dodatkowych schowków czy wieszaków, które pomagają przewozić zakupy i dokumenty.

Auto pomimo tego, że jest zaliczane do samochodów kompaktowych posiada odpowiednią przestrzeń dla czterech dorosłych osób, które w komfortowych warunkach mogą podróżować autem. Mniejsze rozmiary samochodu to również łatwość w prowadzeniu i wykonywaniu manewrów parkowania. Jako, że to Volvo to nie mogło zabraknąć dodatkowych udogodnień jak kamera pomagająca zaparkować i wyjechać z miejsca parkingowego czy liczne czujniki ciągle monitorujące okolice i chroniące przed kolizjami i wypadkami.

Gdzie nabyć Volvo XC40?

Bez dwóch zdań Volvo XC40 jest samochodem wyróżniającym się na rynku SUVów i dającym kierowcy radość z samego posiadania auta jak i jego prowadzenia. Jednak nie musisz wierzyć nam na słowo, a nawet zachęcamy do sprawdzenia czy tak jest faktycznie. Wybierz się na jazdę testową i sprawdź czy Volvo XC40 jest tym czego poszukujesz. Jednym z Salonów oferujących możliwość odbycia jazdy testowej Volvo XC40 jest Auto-Boss Dealer ze Śląska, który w swojej ofercie posiada również inne modele Volvo, w tym XC60 i XC90. Auto-Boss to również Autoryzowany Serwis Volvo, w którym dokonasz niezbędnych napraw swojego auta. Zachęcamy do sprawdzenia zalet Volvo XC40 i sprawdzenia pozostałych artykułów na naszej stronie.

 

Materiały partnerów

07 paź 2021
Masz dosyć jeżdżenia od sklepu do sklepu w celu znalezienia części do swojego auta? Problemów z dopasowaniem odpowiednich części do swojego modelu pojazdu? Teraz możesz kupić je wygodnie w sklepie internetowym Incar.pl. W ofercie sklepu ponad milion części do samochodów osobowych i dostawczych bez...
23 wrz 2021
Firma Jamat funkcjonuje na bielskim rynku od kilku lat. Niedługi okres wystarczył, by zwiększyła ona zakres swoich usług. Dzięki temu przedsiębiorstwo ma w ofercie nie tylko dobór i montaż paneli fotowoltaicznych, ale także instalację urządzeń grzewczych, klimatyzacji, wentylacji, magazynów energii...
21 wrz 2021
Rynek samochodów typu SUV jest niemal przepełniony różnego rodzaju lepszymi bądź mniej udanymi konstrukcjami. Nawet osoba interesująca się w pewnym stopniu motoryzacją może mieć problem z wybraniem auta dostosowanego do swoich potrzeb. Kto produkuje najlepsze SUVy? To bardzo subiektywne pytanie,...
21 wrz 2021
Przetłuszczające się włosy są prawdziwym wyzwaniem. Aby na dłużej zachowały świeżość, wiele kobiet decyduje się na częstsze mycie. Zdarza się, że nawet dwa razy dziennie... Jednak to błędne koło, którego należy się wystrzegać.Przetłuszczające się włosy są prawdziwym wyzwaniem. Aby na dłużej...
17 wrz 2021
Dzisiaj w prawie każdym gospodarstwie domowym znajduje się przynajmniej jeden samochód. Na co dzień to właśnie ten środek transportu w dużym stopniu ułatwia nam życie, gwarantując szybkie i bezpieczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Niestety, jak każda maszyna, nasze auto również może...

Partnerzy medialni