bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Ogłoszenia

  • 25 marca 2020
  • wyświetleń: 7793

[OGŁOSZENIE] Poszukiwani sprawcy włamania do myjni. Nagroda dla informatora!

W nocy z piątku na sobotę (20/21 marca) około godziny 2:15 przy al. Andersa 133 w Bielsku-Białej, dwóch częściowo zamaskowanych sprawców włamało się do panelu sterującego myjni samochodowej Rabbit. Włamywaczom nie udało się ukraść pieniędzy. Spowodowali jednak straty na kilkanaście tysięcy złotych!Autor filmu: Rabbit - monitoring

Panele sterujące i wrzutnie monet są zabezpieczone systemem alarmowym. Ponadto przeważnie nie ma w nich większych kwot pieniędzy, bowiem pracownicy myjni co kilka godzin opróżniają wrzutnie z drobnych. Nie jest to żadna nowość, czy innowacja - takie procedury są stosowane na przeważającej większości bezdotykowych myjni samochodowych. Włamywacze spłoszyli się w momencie, gdy włączył się alarm i zainteresował on pracowników pobliskiej stacji paliw Crab. Śledztwo w sprawie prowadzi bielska policja.

Właściciele myjni, których mieliście okazję poznać jako ludzi z wielkim sercem, mają teraz zbędne wydatki w okresie, który nie jest łatwy dla przedsiębiorców. Panel sterujący został mocno uszkodzony i nie może zostać naprawiony - nowy kosztuje około 15.000 złotych brutto.

W związku z tym właściciele myjni wyznaczyli symboliczną nagrodę dla osoby, która przekaże informacje mogące pomóc w ujęciu sprawców. Taki informator będzie mógł przez rok myć za darmo swój samochód.

Kontakt za pośrednictwem redakcji portalu Bielskie Drogi pod numerem telefonu 518-176-078.

Docierają do nas sygnały, że weekendowy włam do panelu sterującego nie jest pierwszym tego typu przypadkiem w okolicach Bielska-Białej. Firma Energór z Lipowej na Żywiecczyźnie opublikowała na swoim Facebooku apel o pomoc w poszukiwaniu sprawców identycznego zdarzenia. Trudno z pełną precyzją stwierdzić czy są to te same osoby, które dokonały włamania na myjni Rabbit. Pewne jest natomiast jedno, że wszystko wyglądało bardzo podobnie.

Film z włamania na myjnie w Lipowej i Andrychowie.

Poszukiwani sprawcy włamania do myjni


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.