bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Ogłoszenia

  • 21 listopada 2023
  • wyświetleń: 12058

[FOTO] Pijany kierowca wypadł z drogi. Kolega udawał, że to on prowadził

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w sobotę, 18 listopada na ul. Nad Potokiem w Bielsku-Białej. Samochód osobowy marki Hyundai wypadł z drogi i wjechał w gęste zarośla. Teoretycznie kierowca był trzeźwy, ale to tylko teoria. Policjanci ustalili kto tak naprawdę prowadził samochód.

Kraksa na ul. Nad Potokiem w Bielsku-Białej - 18.11.2023 · fot. pj / bielskiedrogi.pl


Jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy, którzy także dostali powiadomienie z WCPR. Zatrzymali się także przypadkowi kierowcy. Przy rozbitym samochodzie znajdował się młody mężczyzna pod wyraźnym wpływem alkoholu. Po chwili, jeszcze przed przyjazdem patrolu drogówki, dojechał kolejny pojazd, z którego wysiał inny mężczyzna i to on po chwili zgłosił się do policjantów jako kierowca. Ta mistyfikacja nie umknęła uwadze świadków, którzy powiadomili funkcjonariuszy o tym co widzieli.

Policjanci przeprowadzili szybkie śledztwo i ustalili, że Hyundai uczestniczący w zdarzeniu drogowym, chwilę wcześniej odjechał spod sali weselnej w zachodniej części miasta. Udali się na miejsce, by przejrzeć monitoring i ustalić kto wsiadł za kierownicę tego pojazdu. Okazało się, że Hyundaiem odjechał 20-latek, który wydmuchał półtora promila. To ten mężczyzna, który od samego początku znajdował się w pobliżu rozbitego pojazdu. Jego kolega, który na miejsce zdarzenia dotarł chwilę później był trzeźwy i odjechał spod sali weselnej później innym pojazdem. Chciał kryć swojego kompana z imprezy, ale się nie udało. Obaj panowie zostali zatrzymani i przewiezieni na komisariat celem złożenia zeznań.

Policjanci prowadzą dwa odrębne postępowania. Jedno tyczy się pijanego kierowcy i spowodowanego przez niego zdarzenia drogowego. Drugie tyczy się istotnego utrudniania wykonania czynności służbowych policjantów. Grozi za to ograniczenie wolności lub kara grzywny.

pj, sid / bielskiedrogi.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.