bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Ogłoszenia

  • 21 marca 2024
  • wyświetleń: 28109

[FOTO] Kompletnie pijany kierowca zatrzymany przez grupę SPEED. Straci cenne auto

W czwartek, 21 marca przed godziną 19.00 na parkingu C.H. Auchan w Bielsku-Białej, doszło do zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy Mercedesa. Teraz kierowcę czekają spore kłopoty.

Zatrzymanie pijanego kierowcy przez grupę SPEED w Bielsku-Białej - 21.03.2024
Zatrzymanie pijanego kierowcy przez grupę SPEED w Bielsku-Białej - 21.03.2024 · fot. Jawor / bielskiedrogi.pl


Zatrzymanie potencjalnego drogowego mordercy nie było by możliwe gdyby nie reakcja świadka, który jechał za Mercedesem już od al. Andersa. Na pierwszy rzut oka było widać, że z kierowcą jest coś nie tak. Jechał wężykiem i nierównomiernie. Gdy Mercedes wjechał na stację paliw, świadek podszedł do pojazdu i wdał się w dyskusję z kierowcą. Wszystko zmierzało do rękoczynów, więc świadek w porę się wycofał i zadzwonił na numer alarmowy 112, informując operatora o swoich podejrzeniach.

Jak na grupę SPEED przystało, nieoznakowane BMW na parkingu pojawiło się w kilkadziesiąt sekund od zgłoszenia. Na szczęście policjanci akurat patrolowali trasę S-52 i zbliżali się do zjazdu na centrum handlowe. Mundurowi ustawili się nieoznakowanym radiowozem na wyjeździe ze stacji i zatrzymali kierowcę Mercedesa w momencie wyjazdu ze stacji. Wynik badania trzeźwości to blisko 2,8 promila.

Pojazd, którym poruszał się pijany kierowca to Mercedes Vito z rocznika 2023. Pojazd wart ponad 200000zł został zabezpieczony i od decyzji sądu będzie zależeć co dalej. Przed obliczem Temidy może zapaść decyzja o konfiskacie auta lub zajęciu majątku o jego równowartości. Tanio nie będzie. I dobrze, bo jazda w takim stanie to śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

- Być może uratował pan dziś komuś życie - powiedział policjant do świadka, który podjął obywatelską interwencję i powiadomił numer alarmowy. Trudno nie zgodzić się z mundurowym w kontekście 2-tonowego auta dostawczego prowadzonego przez kogoś, kto ledwo stoi na nogach...

sid / bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.