bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 6 czerwca 2019
  • 7 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1852

[ZDJĘCIA] MotoSerce 2019 ❤️

W niedzielę, 2 czerwca na oświęcimskich błoniach odbyła się kolejna edycja imprezy MotoSerce. To piknik połączony ze zbiórką krwi, którą można było oddać w specjalnie do tego przystosowanym autobusie. Pogoda w tym roku wyjątkowo dopisała. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych i dobrej muzyki.Czym jest MOTOSERCE?

MOTOSERCE nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. Jest Ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Akcja MOTOSERCE organizowana jest przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych (ponad 140 klubów i ponad 5 tys. motocyklistów). Głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

3. Edycja Motoserca Oświęcim umożliwiła przekazanie 24,5 litra tego cennego daru jakim jest krew. Podczas wszystkich edycji udało nam się pobrać łącznie ponad 60 litrów krwi. To wszystko było możliwe dzięki zaangażowaniu Członków Klubu motocyklowego Riders on the Storm z Bielan, Oświęcimia i Bielska-Białej, ogromnym wsparciu Sponsorów oraz nieocenionej pomocy i współpracy z Prezydentem Miasta Oświęcim.

Motoserce Oświęcim nie ogranicza się wyłącznie do poboru krwi, jest to swoisty piknik rodzinny z szeregiem koncertów, atrakcji czy konkursów zapewniając rozrywkę bez ograniczeń wiekowych. Wszystko to sprawia, że frekwencja oraz zainteresowanie naszymwydarzeniem z roku na rok wzrasta, przekładając się również na wyniki zbiórki krwi i promocję Miasta Oświęcim

Naszą działalnością pragniemy zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Dodatkowo akcja ma na celu przyczynić się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. W tym celu podczas akcji zajmujemy się edukacją bezpiecznej jazdy na drogach oraz edukacją w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Co roku, odbywa się finał akcji w ponad 80 miastach w całej Polsce. Ma charakter jednodniowego pikniku, podczas którego odbywają się koncerty na dużej scenie, pokazy ratownictwa drogowego i bezpiecznej jazdy, wystawy motocykli, a także parada motocyklowa oraz liczne konkursy dla najmłodszych i tych trochę starszych. Tak duża liczba atrakcji przyciąga w tą jedną z pierwszych wiosennych sobót całe rodziny, a także miłośników motoryzacji i muzyki. Dzięki takiej formule udaje się zrealizować cele naszej akcji.

MotoSerce 2019 ❤️ · fot. Bielskie Drogi (CC BY 4.0) + materiały organizatora


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.