bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 27 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 5810

[WIDEO] Trwa budowa drogi łączącej Rybarzowice i Buczkowice

Na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach trwa budowa nowego łącznika drogowego w Buczkowicach, który połączy drogę ekspresową S-1 z drogą wojewódzką 942.Autor filmu: Bielskie Drogi

Przedsięwzięcie obejmuje m.in. budowę drogi o długości prawie 2,8 km oraz skrzyżowania z ulicami Bielską i Żywiecką, a także budowę obiektów inżynierskich, zbiornika retencyjnego i przebudowę infrastruktury technicznej. Zakończenie prac przewidziano na listopad 2019 roku. Koszt inwestycji to 62,5 mln zł, w tym dofinansowanie unijne w ramach RPO w wysokości 36 mln zł.

- "Nowa droga będzie miała znaczenie nie tylko dla mieszkańców Rybarzowic i Buczkowic, bowiem ruch tranzytowy z kierunku Bystrej, Mesznej i Bielska-Białej do Szczyrku przeniesie się z wąskich dróg lokalnych na obwodnicę. Także turyści podróżujący na tej trasie chętniej będą korzystać z dojazdu do Szczyrku przez S-1 i nową obwodnicę niż DW-942 z Bielska-Białej do Buczkowic" - podsumował znaczenie inwestycji Zbigniew Tabor, dyrektor ZDW.

Wykonawcą inwestycji jest firma Drog-Bud z Częstochowy. Zgodnie z umową powinna zakończyć prace do listopada 2019 roku. W poniedziałek odwiedziliśmy plac budowy, na którym w kilku miejscach jednocześnie trwają zaawansowane roboty. Doskonale widać przebieg drogi i obiekty inżynieryjne (wiadukt, zbiornik retencyjny). W niektórych miejscach kładziona jest już nawierzchnia bitumiczna.

Trwa budowa drogi łączącej Rybarzowice i Buczkowice


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.