bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 23 października 2019
  • wyświetleń: 4138

[FOTO] Potrącenie rowerzystów na Zabrzeskiej w Ligocie. Centymetry dzieliły ich od śmierci!

W środę, 23 października około godziny 18:30 na ulicy Zabrzeskiej w Ligocie miało miejsce potrącenie dwóch rowerzystów. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

ReklamaAutor filmu: Bielskie Drogi

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Skoda wyprzedzał inny pojazd w miejscu niedozwolonym. Było to w obrębie skrzyżowania na prostym i nieoświetlonym odcinku ulicy Zabrzeskiej w Ligocie. Rowerzyści poruszali się w kierunku przeciwnym do ruchu wyprzedzającego pojazdu. Rozpędzona Skoda otarła się o cyklistów, którzy upadli na jezdnię i doznali obrażeń ciała. Można powiedzieć, że od śmierci dzieliły ich centymetry. Przy centralnym uderzeniu nie mieli by szans.

Poszkodowani trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak obrażenia już wstępnie kwalifikują to zdarzenie jako wypadek drogowy.

Kierowca nie zauważył rowerzystów bo ci nie mieli żadnych obowiązkowych elementów odblaskowych, nie wspominając już o lampkach na baterie (najtańsze można kupić już za kilkanaście złotych). Kwestię winy w tym zdarzeniu rozstrzygnie sąd po wcześniejszym zaciągnięciu opinii biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Policjanci sporządzili stosowną dokumentację, która posłuży w dalszym postępowaniu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę (całkowita blokada drogi).

Potrącenie rowerzystów na Zabrzeskiej w Ligocie · fot. nadesłane przez czytelnika / Mariusz


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.