bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiemedia.pl

Reklama

Wideo

  • 5 grudnia 2019
  • 6 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4004

[FOTO] Tragiczny wypadek na DK-1. Nie żyje kierowca ciężarówki!

W środę, 4 grudnia tuż przed północą na DK-1 w Pszczynie doszło do tragicznego wypadku. Na prawym pasie jezdni w kierunku Bielska-Białej, tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Hallera zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Nie żyje 53-letni mieszkaniec Skoczowa.Autor filmu: Bielskie Drogi / pless.pl

Zdarzenie miało miejsce na prawym pasie ruchu kilkadziesiąt metrów przed sygnalizacją. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, 53-letni kierujący czerwonym samochodem marki Renault najechał na tył ciężarówki Scania z naczepą. Drugi z pojazdów był kierowany przez 32-latka ze Słowacji. Do zdarzenia doszło w chwili, gdy zapaliło się zielone światło.

Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego 53-letniego kierowcy samochodu ciężarowego. Jego obrażenia okazały się bardzo poważne (m.in. amputacja jednej z kończyn, złamania otwarte, obrażenia wewnętrzne). Poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie mężczyzny. Walka niestety okazała się przegrana. Lekarz stwierdził zgon tuż przed godziną 2.00.

Na miejscu interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (baza HEMS Kraków - Ratownik 6). Latająca karetka miała docelowo skrócić drogę ciężko rannego pacjenta do specjalistycznego szpitala. Śmigłowiec wrócił do bazy.

Kierowcy drugiego pojazdu nic się nie stało. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Czynności w związku z wypadkiem śmiertelnym prowadzą policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. Śledztwo nadzoruje prokuratura. Na czas trwania czynności dochodzeniowo-śledczych ruch na DK-1 w stronę Bielska-Białej został wstrzymany.

Tragiczny wypadek na DK-1 · fot. Bielskie Drogi / pless.pl


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.