bielskiedrogi.pl - Bieżące informacje z dróg powiatu bielskiego i najbliższych okolic. bielskiedrogi.pl

Wideo

  • 7 marca 2020
  • wyświetleń: 10994

[WIDEO] Kolizja i ucieczka z miejsca zdarzenia. Pomógł rejestrator!

W czwartek, 5 marca około godziny 17:30 na ul. Wałowej w Bielsku-Białej, doszło do kolizji drogowej z udziałem dwóch pojazdów. Było to klasyczne najechanie na tył. Sprawca zdarzenia postanowił uciec. Dzięki przytomnej reakcji kierującego, który posiadał kamerę samochodową i pomocy internautów, w ciągu półtorej godziny udało się namierzyć i zatrzymać uciekiniera.Autor filmu: Marek

Kierowca uszkodzonego Mitsubishi zgrał zapis z kamery samochodowej i przesłał screen z widocznym pojazdem sprawcy do redakcji serwisu Bielskie Drogi. W ciągu kilku minut na wszystkich kanałach komunikacji (Facebook, Twitter i aplikacja Bielskie Drogi) pojawił się komunikat o uciecze sprawcy. W ciągu pierwszej godziny od publikacji wiadomość dotarła do około 80 tysięcy osób.

Internauci nie pozostali obojętni. Pojazd został zauważony na parkingu sklepu Lidl przy ul. Cieszyńskiej. Mężczyzna, który rozpoznał pojazd z komunikatu, powiadomił o swoich spostrzeżeniach redakcję serwisu Bielskie Drogi. Jak tłumaczył Pan Łukasz, nie chciał od razu dzwonić na policję bo nie był pewny, czy to aby na pewno ten pojazd. Chciał upewnić się co do numerów rejestracyjnych. Dziennikarze zawiadomili policję i polecili zgłaszającemu obserwować pojazd wraz z kierowcą, który znajdował się wewnątrz. Po kilku minutach na miejscu zjawili się mundurowi. W toku czynności wyszło na jaw, że 30-letni kierowca uciekał ponieważ miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Był trzeźwy.

Policjanci sporządzili dokumentację, która trafi do sądu. 30-latek z powiatu bielskiego będzie musiał pokryć szkody na uszkodzonym Mitsubishi. W tej sytuacji ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z tytułu polisy OC sprawcy. Sprawa trafi do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który pokryje szkody i później na mocy tzw. regresu, będzie żądać od sprawcy zwrotu całej wypłaconej kwoty. Mimo, że na pojeździe nie widać dużych uszkodzeń, to straty są duże. Mocno naruszony został m.in pas tylny (zderzak wrócił do pierwotnego kształtu).

Kamera samochodowa to cenny świadek, który pozwoli w spornych sytuacjach wskazać winnego zdarzenia drogowego, lub tak jak w tym przypadku, pozwoli szybko namierzyć sprawcę kolizji. Centrum miasta jest objęte monitoringiem. Sprawcę kolizji najprawdopodobniej udało by się namierzyć na podstawie zapisu wspomnianego monitoringu. Nie ma jednak wątpliwości, że trwałoby to znacznie dłużej.

Kolizja i ucieczka z miejsca zdarzenia
fot. Bielskie Drogi


Kolizja i ucieczka z miejsca zdarzenia
fot. Bielskie Drogi


Zachęcamy do obejrzenia innych filmów nadsyłanych przez użytkowników, które można zobaczyć w dziale WIDEO. Jeśli chcesz być na bieżąco, zachęcamy do subskrypcji kanału YouTube Bielskie Drogi. Chcesz przesłać do nas film i podzielić się nim z innymi kierowcami? - Zapraszamy do kontaktu.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielskiedrogi.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.